PP: Cracovia męczyła się w Opolu, Podhale otrzymało lekcję w Tychach2010-08-27 21:23:00

W mocno osłabionych składach zagrały drużyny w piątkowych meczach grupowych hokejowego Pucharu Polski, stąd do wyników trzeba podchodzić z pewną rezerwą.

Cracovia męczyła się w Opolu z I-ligowcem, natomiast nowotarskie Podhale wysoko uległo na wyjeździe GKS Tychy.  Z kolei Sokoły Toruń zostały rozgromione w Sosnowcu, ale miały tylko dwie pełne piątki, a w hokeju to stanowczo za mało. Nie ma co się czarować - śmieszny to Puchar Polski, skoro nowi zawodnicy - w tym obcokrajowcy - oglądali mecze z trybun.

Orlik Opole - Cracovia 4-5 (3-3, 1-1, 0-1)

4-5 Biela (Łopuski, Piotrowski) 41:09

Sędziowali: Tomasz Radzik - Tomasz Przyborowski - Marek Syniawa (wszyscy Krynica-Zdrój).
ORLIK: Szatkowski – Kabelac, Resiak, Kosidło, Korzeniowski, Wacławczyk – Dronia, Sordon, Siwiak, Zwierz, T. Sznotala – Kaim, Stopiński, Obrał, Słowik, Cwykiel – Bryk, Górny, Mackiewicz, Kulas, Szczurek.
CRACOVIA: Radziszewski – Kłys, Wajda, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz – Noworyta, Landowski, Piotrowski, Łopuski, Biela – Dulęba, Witowski, Rutkowski, Pasiut, Karcz.

GKS Tychy – MMKS Podhale Nowy Targ 6-0 (2-0, 1-0, 3-0)

1-0 Woźnica 3:59
2-0 Parzyszek (Bagiński) 14:29
3-0 Witecki (Galant) 21:53
4-0 Woźnica (Bagiński, Sokół) 42:38
5-0 Bagiński 50:00
6-0 Proszkiewicz (Gonera, Parzyszek) 52:44

Sędziowali: Marczuk - Szachniewicz, Adamoszek (wszyscy Toruń).
GKS: Sobecki – Gonera, Śmiełowski, Proszkiewicz, Parzyszek, Banachewicz – Sokół, Majkowski, Maćkowiak, Bagiński, Woźnica – Kotlorz, Csorich, Galant, Garbocz, Witecki – Mejka, Wanacki, Matczak.
MMKS: Mrugała – Łabuz, K. Kapica, Kmiecik, K. Bryniczka, D. Kapica – Dutka, W. Bryniczka, Malasiński, Kolusz, Michalski – Gaj, Marek, Ziętara, Neupauer, Bomba – Cecuła, Szumal, Puławski, Tylka.

Przegraliśmy za wysoko jak na to co prezentowaliśmy na lodzie – mówi trener Podhala, Jacek Szopiński. – Nie było tak, że jedna drużyna grała, a druga się broniła. Dotrzymywaliśmy kroku rywalowi i kto wie jak potoczyłyby się losy potyczki, gdybyśmy wykorzystali wszystkie okazje w pierwszej tercji. Tą odsłonę powinniśmy wygrać. Zmarnowaliśmy cztery „setki”, wygraliśmy ją w strzałach 13-9. Świetnie bronił Sobecki. Drugie 20 minut również było wyrównane. Mimo, iż gospodarze oddali o trzy strzały więcej od nas, ale nasze akcje i sytuacje podbramkowe były groźniejsze. Takie sytuacje jakie mieli Michalski, Kolusz, K. Bryniczka, D. Kapica, Puławski i Kmiecik musi się wykorzystywać. Trzecia tercja zaczęła się od kary i straty gola. Cztery z sześciu goli straciliśmy w osłabieniu. Brakuje nam doświadczenia, ale czas pracuje na naszą korzyść. Dojdą zawodnicy ograni i powinno być lepiej.

Jutro najprawdopodobniej „Szarotki” pozyskają Jarka Różańskiego i Tomka Rajskiego. Są już dogadani z prezesem Mirosławem Mrugałą. To już ostatnie godziny, by - nie tylko z wymienionymi - podpisać kontrakty. 30 sierpnia mija termin zgłoszeń do rozgrywek PLH.

Zagłębie Sosnowiec - Sokoły Toruń 12-4 (4-0, 3-1, 5-3)