MŚ w Egipcie: Europa w półfinale2021-01-27 23:28:00

Podczas rozgrywanych w Egipcie 27. MŚ piłkarzy ręcznych wyłoniono półfinalistów. W czołowej czwórce znalazły się cztery drużyny z Europy.

Ćwierćfinały:

Dania - Egipt 39-38 (16-13, 12-15, 6-6, 1-1, karne 4-3)

Najwięcej goli: Hansen 10 - Omar 11.

Po 60 minutach był remis po 28. W dogrywce cały czas prowadzili Duńczycy. Na sekundę przed końcem ich najlepszy zawodnik Hansen wyrzucił piłkę w trybuny, za co zobaczył czerwoną kartkę. Egipt dostał karnego i go wykorzystał. W drugiej dogrywce Egipcjanie zdobyli bramkę w 73. minucie. Duńczycy nie potrafili wyrównać, ale w końcówce uśmiechnęło się do nich szczęście, bo El-Masry za przeszkadzanie w rozegraniu piłki dostał czerwoną kartkę. Karnego na sekundę przed końcem wykonał Jacobsen! Rzuty karne wygrała Dania 4-3, dwa razy skuteczną obroną popisał się Landin.

Francja - Węgry 35-32 po dogrywce

Najwięcej goli: Guigou 6 - Banhidi 6.

Francja prowadziła w 56. minucie 30-27, ale pozwoliła się dogonić. Dogrywkę trójkolorowi wygrali 5-2.

Szwecja - Katar 35-23

Najwięcej goli: Pellas i Chrintz po 8 - Marzo 5.

Hiszpania - Norwegia 31-26

Najwięcej goli: Dujshebaev 8 - Jondal 6.