Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
MŚ: Biało-czerwoni pokonali Tunezję2021-01-15 23:41:00

W pierwszym występie na 27. Mistrzostwach Świata piłkarzy ręcznych w Egipcie Polska w grupie B pokonała Tunezję 30:28 (17:17). MVP meczu wybrano Arkadiusza Moryto, zdobywcę 11 goli. Kolejnym rywalem drużyny Patryka Rombla będzie w niedzielę Hiszpania.

Tunezja – Polska 28:30 (17:17)

TUNEZJA: Maggaiez, Harbaoui – Majdoub 1, Haj 1, Sanai 9, Maaref 2, Rzig 2, Soussi, Toumi 1, Jbeli, Jaballah 5, Darmooul 6, Zaied 1, Jaziri, , Ben Abdallah, Margheli.

POLSKA: Wyszomirski, Morawski – Olejniczak 1, Krajewski 5, Walczak, Sićko 3, Majdziński, Czuwara, Pilitowski 1,  Moryto 11, Daszek 1, M. Gębala 4, Przybylski 3, Dawydzik, T. Gębala 1, Chrapkowski.

Biało-czerwoni grę przeciw Tunezji rozpoczęli w składzie: Wyszomirski, Krajewski, bracia Gębalowie, Olejniczak, Przybylski, Moryto. Kapitalny mecz rozegrał ten ostatni, notując 100-procentową skuteczność: 11/11 + 1 asysta. Moryto, wraz ze Szwedem Hampusem Wanne, jest liderem klasyfikacji strzelców.

Początek należał do rywali, którzy w 18. minucie prowadzili 13:9. Wkrótce jednak był remis po 13. Na 13 minut przed końcem przewaga naszego zespołu urosła do 4 goli (26:22), prowadzenia Polacy nie oddali do końca.

Hiszpania – Brazylia 29:29 (16:13)