Strona główna > Tenis
French Open: Iga Świątek w półfinale singla i... debla!2020-10-06 22:39:00

19-letnia Iga Świątek w półfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open na ziemnych kortach Rolanda Garrosa! Dziś Polka pokonała w Paryżu Włoszkę Martinę Trevisan 6-3, 6-1.

Polka zaczęła ze starszą o 7 lat Włoszką źle, przegrywała 1-3, ale od tego momentu wygrała 8 kolejnych gemów. Przy prowadzeniu 3-0 w II secie straciła gema, po czym wygrała następne trzy i po 78 minutach zameldowała się w półfinale!

Jej rywalką będzie 23-letnia Argentynka Nadia Podoroska, która też jest sensacją turnieju. W I rundzie kwalifikacji wyeliminowała Magdalenę Fręch 6-2, 6-2. Aby dojść do półfinału stoczyła już 8 pojedynków!

Iga Świątek dokonała w French Open więcej niż Agnieszka Radwańska, która w Paryżu najdalej doszła w 2013 r. - do ćwierćfinału. W półfinale grała natomiast przed wojną Jadwiga Jędrzejowska - w 1937 r. A w 1939 r. osiągnęła finał.

Ćwierćfinały gry pojedynczej kobiet:

Nadia Podoroska (Argentyna, Q, WTA 131) - Elina Svitolina (Ukraina, 3, WTA 5) 6-2, 6-4

Iga Świątek (Polska, WTA 54) - Martina Trevisan (Włochy, Q, WTA 159) 6-3, 6-1

W środę:

Petra Kvitova (Czechy, 7, WTA 11) - Laura Siegemund (Niemcy, WTA 66) 6-3, 6-3

Danielle Collins (USA, WTA 57) - Sofia Kenin (USA, 4, WTA 6) 4-6, 6-4, 0-6

Ćwierćfinał debla pań (środa):

Nicole Melichar/Iga Świątek (USA/Polska) - Asia Muhammad/Jessica Pegula (USA) 6-3, 6-4

W półfinale rywalkami Melichar i Świątek będą Alexa Guarachi/Desirae Krawczyk (Chile/USA, 14).

Aktualizacja 7.10.2020 16:30