Strona główna > Tenis > Wiadomości tenis
Australian Open: Ćwierćfinał bez Igi Świątek2021-02-14 11:15:00

Iga Świątek nie zdołała awansować do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open na twardych kortach w Melbourne. Polka uległa po 110 minutach Rumunce Simonie Halep.

Świątek zagrała kapitalnie w I secie, w stylu znanym z Roland Garros. W drugiej partii całkowicie zgasła, a przebudziła się w trzeciej przy stanie 0-2. Wygrała dwa gemy i wydawało się, że jest w stanie ograć rywalkę. Popełniała jednak stanowczo zbyt dużo niewymuszonych błędów, aż 42 w całym meczu przy 17 Rumunki. Szkoda, przy równiejszej, bardziej stabilnej grze ćwierćfinał był całkiem realny.

Halep w ćwierćfinale zmierzy się z Sereną Williams (USA, 10).

1/8 finału singla pań:

Iga Świątek (Polska, 15) - Simona Halep (Rumunia, 2) 6:3, 1:6, 4:6

I runda gry mieszanej:

Iga Świątek/Łukasz Kubot - Astra Sharma/John Patrick Smith (Australia, WC) 5:7, 7:6 (8:6), 10:6

Rywalami polskiej pary w 1/8 finału będą Hayley Carter i Sander Gille (USA/Belgia).

I runda debla panów:

Łukasz Kubot/Wesley Koolhof (Polska/Holandia, 4) - Ariel Behar/Gonzalo Escobar (Urugwaj/Ekwador) 6:3, 6:4

II runda:

Łukasz Kubot/Wesley Koolhof (Polska/Holandia, 4) - Thanasi Kokkinakis/Nick Kyrgios (Australia, WC) 6:3, 6:4

Rywalami Polaka i Holendra w III rundzie będą Matthew Ebden i John-Patrick Smith (Australia, WC).