Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet
Faworyci za mocni dla krakowskich siatkarek2012-11-04 20:49:00

W 6. kolejce I ligi siatkarki przegrały oba krakowskie zespoły i to po 0-3. Jedynka Łódź pokonała Galeco AGH Wisłę Kraków, a Chemik Police wygrał z Eliteskami AZS UEK.

Chemik Police - Eliteski AZS UEK Kraków 3:0 (25:17, 25:23, 25:23)

CHEMIK: Hudima, Soter, Kowalińska, Muhlsteinova, Raczyńska, Mróz, Krzos (libero) oraz Mirek, Pasznik i Śliwa
ELITESKI AZS UEK: Fedorów, Sadowska, Skiba, Wąsowska, Król, Matyjaszek-Matela, Urban (libero) oraz Połeć, Wawrzyniak i Cabańska.

Wyrównany mecz aż za szybko się skończył. Co ciekawe krakowianki długimi fragmentami setów prowadziły, a potem padały ofiarą udanego pościgu rywalek. Tak było w pierwszym secie (z 5-1 na 8-9), także w drugim (z 21-15 na 22-22 i w finale 23-25) i trzecim (z 14-9 i 21-16 na 23-24 i 23-25).

Jedynka Aleksandrów Ł.- Galeco AGH Wisła Kraków  3:0 (25:21, 25:9, 25:17)

Początek spotkania to nerwowe poczynania z obu stron, mające swoje odzwierciedlenie w dużej ilości popsutych zagrywek. Pierwsze opanowały nerwy zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego i stopniowo zaczęły uzyskiwać przewagę. Przy stanie 13:8 trener gości poprosił o pierwszą przerwę. Nie zmieniła ona jednak obrazu gry, to liderki I ligi nadal prowadziły, udanie kończąc swoje akcje. Po drugim czasie dla Wisły, przy prowadzeniu Jedynki 19:16, sytuacja się zmieniła. Przyjezdne zdobyły kilka punktów i wyszły na prowadzenie 21:20. Jednak to było wszystko, jak się potem okazało, na co było stać w sobotni wieczór zawodniczki z Krakowa. Aleksandrowianki,  po czasie wziętym przez Mariusza Bujka, uporządkowały grę i umiejętnie prowadzone przez swoją rozgrywającą Justynę Wilk zdobyły pięć punktów i wygrały seta.

Drugi set to pokaz siły i umiejętności drzemiących w siatkarkach Jedynki. Grając bardzo pewnie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła wprost rozbiły swoje rywalki, pozwalając im ugrać zaledwie 9 punktów. Już przy wyniku 8:3 trener Wisły zmuszony był do wzięcia drugiego czasu, rotował składem, zmiany sposobu gry swojej drużyny jednak się nie doczekał.

W trzecim secie wyrównana walka trwała do stanu 9:9. Jednak po dwóch trudnych zagrywkach Agaty Babicz Jedynka prowadziła 11:9 i nie oddała prowadzenia do końca.