Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet
Dobry początek krakowskich zespołów w I lidze siatkarek2012-09-30 21:48:00

Rozpoczął się sezon I ligi siatkarek. Krakowskie zespoły zainaugurowały rozgrywki zwycięstwami. Beniaminek AGH Galeco Wisła Kraków pokonał zespół z Murowanej Gośliny 3-1, Eliteski AZS UEK Kraków na wyjeździe wygrały ze Spartą Warszawa.

Mecz Wisły w Krakowie był bardziej wyrównany niż wskazywałby wynik. Podopieczne Marcina Wojtowicza przegrały I seta na przewagi, w drugim i trzecim od razu wypracowywały wysoką przewagę i pewnie wygrywały, ale w czwartej partii znów musiały się mocno natrudzić, by nie dopuścić do tie-breaka. W obu zespołach nie zagrały zawodniczki zagraniczne (w Wiśle Miroslawa Kijakowa), z powodu niejasnej sytuacji z opłatami licencyjnymi za ich transfery dla Europejskiej Federacji Siatkówki. Kluby I ligi liczyły, że nie będą musiały wpłacać do CEV opłaty transferowej i takiej nie dokonały, czekając na wynik rozmów CEV z PZPS. Polska federacja także liczyła, że kluby nie będą musiały płacić, ale CEV na razie nie wyraził zgody na taką interpretację przepisów.

Eliteski AZS UE Kraków wygrały z młodym zespołem Sparty 3-0. - Wyniki inauguracyjnej kolejki pokazują, że nikogo nie można lekceważyć. Różne rozstrzygnięcia są możliwe – powiedział trener krakowskiego zespołu Jacek Skrok.

Krakowski szkoleniowiec pochwalił stołeczną drużynę za ambicję i wolę walki. – W pierwszym secie trochę zlekceważyliśmy przeciwnika i to zemściło na nas. Sparta prowadziła 24:17, ale udało się odrobić straty i następnie gra się już uspokoiła. Na pewno w stołecznej drużynie nie brakuje zdolnej młodzieży – uważa Skrok.

Młody zespół MUKS Sparta prowadzi Marek Hertel. – Przed rokiem niektóre z moich podopiecznych były jeszcze kadetkami. Potrzeba nam spokoju i cierpliwości w pracy. Na pewno przyjdą efekty. Jestem zadowolony z postawy zespołu. Rywalki są bardzo doświadczonym zespołem – powiedział po meczu.

Wyniki 1 kolejki I ligi siatkarek:
SMS PZPS Sosnowiec - Stal Mielec 3:0 (25:20, 25:17, 26:24)
AGH Galeco Wisła Kraków - KS Murowana Goślina 3:1 (23:25, 25:13, 25:18, 25:23)
TKS-T Budowlani Budlex Toruń - PSPS Chemik Police 3:1 (14:25, 25:18, 27:25, 25:19)
MUKS Sparta Warszawa - AZS UE Kraków 0:3 (26:28, 19:25, 23:25)
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów 3:0 (25:15, 25:23, 28:26)
Jedynka Aleksandrów Łódzki - Wieżyca 2011 Stężyca 3:0 (29:27, 25:16, 25:17)