Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet
Siatkarki Uniwersytetu Ekonomicznego poprowadzi nowy szkoleniowiec2012-06-28 20:11:00

Jacek Skrok został oficjalnie nowym trenerem I-ligowych siatkarek AZS UEK Kraków. Zastąpił Tomasz Klocka.

Jacek Skrok posiada bogate doświadczenie zarówno jako trener jak i zawodnik. Występując na parkietach zdobył dwa tytuły mistrza Polski, Puchar Polski oraz brązowy medal. Swoją karierę trenerską rozpoczął od brązowego medalu zdobytego z męskim zespołem WKS Radom. Prowadził także Jadar Radom i Czarnych Radom. Pracę z kobietami rozpoczął w BKS-ie Stal Bielsko-Biała, z którym wywalczył Puchar Polski. W ostatnich latach prowadził pierwszoligowe zespoły z Murowanej Gośliny (2. miejsce w sezonie 2010/2011) i Radomia (6. miejsce w poprzednim sezonie). Jako szkoleniowiec Piecobiogazu wyeliminował krakowski zespół w półfinale play-off o awans do Plus Ligi. Wraz z Jadarem AZS Politechniką Radom nie udało mu się pokonać Ekonomistek, ale rywalizacja była bardzo zacięta (szczególnie w Radomiu podczas spotkania ligowego i w ramach Pucharu Polski). Asystentem trenera Skroka będzie dotychczasowy drugi trener krakowskiego zespołu

Tomasz Klocek,  którego Skrok zastąpił, pracował z zespołem "Ekonomistek" przez ostatnie 4 lata. Objął zespół po debiutanckim sezonie w II lidze i wywalczył z nim najpierw 4. miejsce, a potem awans do I ligi, by następnie zająć w niej dwukrotnie 4. miejsce.