Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet
Siatkarki Uniwersytetu Ekonomicznego liczą na przełamanie u siebie2012-03-12 10:41:00

2-0 prowadzi już w półfinale play-off w I lidze siatkarek faworytek rozgrywek Siódemka Legionovia. W dwóch meczach na swoim parkiecie pokonała Armaturę  Eliteski AZS UEK Kraków. Teraz rywalizacja przenosi się pod Wawel na jeden lub dwa mecze, bo toczy się do trzech zwycięstw.

W sobotę Legionovia wygrała 3-0. Po pierwszych dwóch setach meczu niedzielnego zanosiło się „powtórkę z rozrywki”. Nawet wynik był w nich identyczny jak w sobotę: 25:23 i 25:14. W trzecim secie krakowianki podjęły jednak walkę i wysoko wygrały. Wiele emocji było w czwartej partii. Legionovia utrzymywała przewagę 2-4 punktów, z chwilą zawahania w połowie seta i końcówce. Ostatecznie jednak wygrała i w play-off prowadzi już 2-0.

Siódemka Legionovia - Armatura Eliteski AZS UEK Kraków 3:1 (25:23; 25:14; 18:25; 25:22)
Stan play-off (do trzech wygranych): 2-0. Następne mecze 17, ewentualnie 18 marca w Krakowie.
LEGIONOVIA: Bąk, Sołodkowicz, Gierak, Studzienna, Skorupa, Łukaszewska, Siwka (libero) oraz Jóźwicka, Łunkiewicz, Lizińczyk, Chojnacka, Plebanek.
ARMATURA ELITESKI AZS UEK: Kuskowska, Połęć, Jaroszewicz, Walawender, Kubieniec, Żochowska, Borek (liberto) oraz Rzenno, Ordak, Starzyk-Bonach, Sachmacińska.