Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet
Siatkarki Uniwersytetu Ekonomicznego napracowały się na wygraną2012-02-12 20:24:00

Trudnym przeciwnikiem okazał się dla Armatury Elitesek zespół AZS-u KSZO Ostrowiec Św. Krakowianki wygrały wprawdzie za trzy punkty, ale po zaciętej walce, rozpoczętej setową porażką.

Armatura Eliteski AZS UEK Kraków - AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:1 (21:25, 27:25, 25:22, 25:13)

ARMATURA ELITESKI AZS UEK: Kuskowska, Jaroszewicz, Walawender, Sachmacińska, Połeć, Starzyk-Bonach, Borek (libero) oraz Ordak, Baran, Kubieniec, Żochowska.
KSZO: Słonecka, Bernatowicz, Winogrodowa, Brojek, Król, Kosiorowska, Soja (libero) oraz Nowakowska, Mazur, Tomsia, Chmiel, Świerszcz.

Siatkarki KSZO wygrały pierwszego seta, budując w nim przewagę od stanu 10-10. W końcówce krakowianki zbliżyły się do rywalek - z 18-23 na 20-23, ale seta nie uratowały (21:25).
Sporo się musiały gospodynie napracować, by rozstrzygnąć na swoją korzyść drugiego seta. Wygrały go na przewagi, goniąc rywalki, które prowadziły 7-5 i 15-12. Wkrótce było jednak 17:17 i walka punkt za punkt do końca partii.
Wygrana 27:25 dodała entuzjazmu krakowiankom, które po równym początku zaczęły uciekać rywalkom w trzecim secie. W ataku prym wiodły Walawender i Sachmacińska wspomagane w dalszej części seta m.in przez Magdę Żochowską, a przyjezdne zaczęły popełniać coraz więcej błędów. Po punktowej zagrywce Justyny było 9:6. W ten sam sposób zapunktowała też Iwona Kuskowska (13:8). KSZO jednak nie rezygnowało i zaciekle walczyło o każdą piłkę. Starania te starczyły na doprowadzanie do remisów (15:15; 20:20). Najważniejsze piłki padały jednak łupem Armatury Elitesek, a set zakończyła sprytnym plasem z szóstej strefy Walawender.

O czwartym secie podopieczne trenera Daszkiewicza będą z pewnością chciały jak najszybciej zapomnieć. Szybko było 8:1, przyjezdne w tej partii zarobiły tylko 13 punktów.

Teraz przed krakowiankami kolejne trzy mecze we własnej hali. W środę 15 lutego o godz. 18 zagrają z Gaudią Trzebnica, trzy dni później (18.02.) z PLKS-em Pszczyna, a 25 lutego z Chemikiem Police.