Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet
1300 widzów na meczu Armatury Elitesek, pomogli rywalkom2012-01-08 21:53:00

Znakomitą oprawę, godną starcia lidera z wiceliderem tabeli miał mecz 13. kolejki I ligi siatkarek pomiędzy Legionovią a Armaturą Eliteskami AZS UEK Kraków. Mecz oglądało aż 1 00 widzów, w tym ok. 20-osobowa grupa fanów z Krakowa. Wygrały faworytki z Legionowa i są wciąż liderkami tabeli, krakowianki spadły na 4. miejsce.

Siódemka Legionovia Legionowo – Armatura Eliteski AZS UEK Kraków 3:1 (25:22;22:25;25:16;25:16)
Siódemka: Bąk, Skorupa, Jóźwicka, Łukaszewska, Plebanek, Sołodkowicz i Siwka oraz Studzienna, Bawoł
Armatura: Połeć, Kuskowska, Walawender, Jaroszewicz, Baran, Sachmacińska i Borek (l) oraz Starzyk-Bonach, Żochowska, Ordak

Mecz rozpoczął się dobrze dla miejscowych, bo po kilku świetnych zagrywkach Kingi Bąk i udanych zagraniach w kontrataku zyskały kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Set był jednak wyrównany, mniej błedó popełniły jednak gospodynie i wygrały 25:22.
W drugiej partii role się nieco odwróciły. Krakowianki, po zdobyciu kilkupunktowego prowadzenia, pewnie punktując w ataku i grając dobrze w przyjęciu oraz obronie, starały się utrzymywać prowadzenie i to się im udało. Tym razem to one wygrały 25:22.

Set trzeci to popis gry Lwgionovii. Dobrze wprowadziły się do gry Barbara  Bawoł (weszła w końcówce drugiej partii) oraz Jolanta Studzienna. Ta ostatnia grała ze… złamanym palcem, ale wprowadziła do zespołu sporo spokoju. Jej trudna, kierunkowa, zagrywka dezorganizowała grę gości. Potrafiła dograć kilka piłek, pomimo urazu, i skutecznie zablokować oraz krzyknąć do koleżanek, kiedy było trzeba. Bardzo dobra gra Marty Łukaszewskiej, Anny Sołodkowicz (również kilka świetnych zagrywek), Małgorzaty Skorupy, Barbary Bawoł w ataku i bloku, bardzo dobre rozegranie, „kiwnięcia” oraz ataki w ważnych momentach Kingi Bąk, a także dobra gra naszej libero, Marty Siwki, to było zbyt wiele dla przyjezdnych. Od początku drugiego seta kilkoma  punktami prowadziła Legionovia i wygrała 25:16.

Czwarty set był bardzo podobny do trzeciego i zakończył się takim samym wynikiem, miejscowe zgarnęły więc 3 punkty.

Pozostałe mecze 13. kolejki:
Gaudia Trzebnica - Chemik Police 0:3 (17:25, 18:25, 14:25)
AZS Politechnika Radom - PLKS Pszczyna 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:22)
AZS KSZO Ostrowiec Św. - Sparta Warszawa 1:3 (25:23, 19:25, 22:25, 20:25)
Jedynka Aleksandrów Ł. - Silesia Volley Mysłowice/Chorzów I  3:1 (22:25, 25:13, 25:23, 25:20
SMS PZPS I Sosnowiec - Piecobiogaz Murowana Goślina 1:3  (16:25, 25:22, 17:25, 9:25)

1.    Legionovia                          13    37    39:10
2.    Chemik Police                    13    30    34:16
3.    Murowana Goślina               13    28    32:16
4.    Armatura Eliteski AZS UEK 13     27    31:18
5.    Jadar Politechnika Radom    13    22    26:19
6.    Jedynka Aleksandrów          13    20    26:25
7.    Silesia Volley I                    13    17    22:27
8.    Sparta Warszawa                13    16    20:28