Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Żaki
Minuta ciszy na małopolskich stadionach2010-04-17 19:07:00

W związku z tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w sobotę 10 kwietnia 2010 roku oraz ogłoszoną żałobą narodową, kierownictwo Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie w wydanym dziś przesłaniu do wszystkich klubów piłkarskich Małopolski zaleciło, aby wszystkie mecze najbliższych kolejek w poszczególnych klasach rozgrywkowych rozpocząć minutą ciszy.


Ponadto - zgodnie z zaleceniem MZPN - w miarę możliwości organizacyjnych, piłkarze biorący udział w zawodach powinni w pierwszych meczach po żałobie wystąpić z czarnymi opaskami.

Dodatkowo kierownictwo MZPN zaleca:

- rezygnację z występów artystycznych i oprawy muzycznej w trakcie zawodów, przynajmniej w najbliższych, pierwszych po żałobie narodowej, kolejkach w poszczególnych ligach;
- zwrócenie się do piłkarzy o zachowanie umiaru podczas eksponowania radości po zdobyciu bramki, przynajmniej w trakcie najbliższych kolejek w poszczególnych ligach.
- zwrócenie szczególnej uwagi na charakter opraw meczowych przygotowanych przez grupy i stowarzyszenia kibiców.
- rezygnację z organizacji w najbliższym czasie imprez o charakterze rozrywkowym na obiektach piłkarskich.

- Mamy nadzieję, że powyższe zalecenia znajdą Państwa zrozumienie i zastosowanie podczas przygotowania i organizowania wydarzeń piłkarskich - czytamy w przesłaniu do klubów wystosowanym przez kierownictwo Zarządu MZPN w Krakowie.


zdjecie.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty