Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Żaki > Grupa III (Kraków) Ż
Od kwietnia do czerwca: DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA 20132013-04-12 14:07:00

Już wkrótce rozpocznie się krakowska edycja turnieju piłkarskiego dla dzieci w wieku 7-11 lat: Deichmann Minimistrzostwa 2013. W ubiegłym roku wzięło w nich udział aż 86 drużyn, a dwie pojechały do Dortmundu. W tym roku Kraków ma już ponad 90 zgłoszonych drużyn i obok Warszawy (110) jest rekordzistą. Piąty raz z rzędu w Krakowie zwiększa się frekwencja!

Zapisy zostały wydłużone do 10 kwietnia.


Opis fotki
.

Turniej, który w ciągu pięciu lat przyciągnął blisko 20 tys. młodych zawodników i zawodniczek, już od kwietnia będzie gościł ponownie w największych polskich miastach. Zawody odbywać się będą w soboty i niedziele pomiędzy 20 kwietnia a 9 czerwca, a zespoły przybiorą nazwy państw nawiązując do konwencji mistrzostw świata.


Kategorie i uczestnicy:

- Kategoria U-9, tj. dzieci urodzone w roku 2004 i młodsze

- Kategoria U-11, tj. dzieci urodzone w roku 2002 i młodsze


Nowość tegoroczna. Organizatorzy planują zorganizować specjalne rozgrywki wyłącznie dla rocznika 2006 (w cyklu kilku spotkań). Chęć gry wyraziło już kilka drużyn. Czekamy na kolejne zgłoszenia.

 

Termin

- Pomiędzy 20 kwietnia a 2 czerwca we wszystkich miastach pełniących funkcję gospodarza turnieju zostanie przeprowadzona faza ligowa. Decyduje ona o rozstawieniu drużyn w Finałach Miejskich rozgrywanych w dniach 8-9 czerwca 2013 r. Zwycięzcy Finałów Miejskich spotkają się w Turnieju Finałowym w Trzebnicy k. Wrocławia w dniach 21-23 czerwca.

- Kategoria U-9 będzie rozgrywać swoje mecze w soboty, zaś kategoria U-11 w niedziele. Wyjątek stanowią spotkania ogólnopolskiego Turnieju Finałowego.

- Każdy weekend rozgrywek zostanie poprzedzony publikacją szczegółowego harmonogramu spotkań na stronie:

www.kochamsport.pl

 

Drużyny

- Zespoły 8-10-osobowe. Zawodników musi łączyć przynależność klubowa, szkolna lub miejsce zamieszkania.

- Każdej drużynie musi towarzyszyć opiekun w osobie trenera bądź wyznaczonego przez niego asystenta, który zastępować go będzie podczas nieobecności.

 

Mecze

- Drużyny sześcioosobowe – pięciu zawodników w polu plus bramkarz. Możliwość dokonywania nieograniczonej liczby zmian podczas spotkania.

- Czas trwania meczu wynosi 2x10 minut z jednominutową przerwą na zmianę stron. Podczas całego turnieju każdy zespół rozegra minimum 15 spotkań, co łącznie da aż 300 minut gry.

- Boiska trawiaste z nawierzchnią sztuczną bądź naturalną o średnim wymiarze 25x50 metrów.

- Bramki 5x2 m, piłki rozmiaru 4.

 

Nagrody

- Wszyscy zawodnicy Deichmann Minimistrzostw uhonorowani zostaną medalem i imiennym dyplomem. W każdym z miast zawodnicy trzech najlepszych drużyn w otrzymają dodatkowo puchary.

- Każdy zawodnik Finału Finałów udekorowany zostanie pamiątkowym pucharem i medalem.

- Zwycięzcy ogólnopolskiego Turnieju Finałowego w kategoriach U-9 i U-11 wyjadą do Hiszpanii na mecz FC Barcelony.

- Spośród wszystkich drużyn biorących udział w Deichmann Minimistrzostwach 2013 zostaną wylosowane dwa zespoły, które obejrzą spotkanie Borussii Dortmund.

 

Opłaty

- Koszt udziału zawodnika w Deichmann Minimistrzostwach 2013 wynosi 80 złotych. Jest to opłata jednorazowa pokrywająca koszt stroju nawiązującego do barw narodowych reprezentowanego kraju, jaki każdy zawodnik otrzyma na własność.

 

INFORMACJE – DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA, KRAKÓW 2013:

BEZPOŚREDNIO U KOORDYNATORÓW MIEJSKICH - KRAKÓW

Paweł Piwowarczyk

www.kochamsport.pl – zakładka Kraków

E-MAIL:

koordynator.krakow@gmail.com

Tel. 665-248-856

INFOLINIA OGÓLNA: 607-737-770, 783-988-887


ARENA

3-4 boiska „J&J” Sport Center Kraków-Skotniki, ul. Winnicka 40.

Strona internetowa ośrodka: www.jjsportcenter.pl


SYSTEM ROZGRYWEK

- Podział na grupy nastąpi na podstawie liczby zgłoszonych drużyn

- W grupach obowiązuje system każdy z każdym


Faza Miejska Baraże (W przypadku gdy faza ligowa została zakończona 2 tygodnie przed Finałem Miejskim, dopuszcza się przeprowadzenie meczów o stawkę, tzw. fazę przejściową)

- Udział biorą wszystkie zgłoszone drużyny

- Podział na grupy, nastąpi na podstawie wyników fazy ligowej


W przypadku dużej liczby zgłoszonych drużyn w Krakowie organizator planuje, po konsultacji z trenerami i rodzicami, stworzyć grupę mniej i bardziej zaawansowaną, przy czym w ostatni weekend rozgrywek do walki o zwycięstwo włączą się wszystkie zgłoszone drużyny. Ma to na celu wyrównaną rywalizację, nie dzielimy drużyn na lepsze i gorsze. Ideą turnieju jest dobra zabawa, duża liczba meczów i czasu spędzonego przez dzieci na boisku. Podział jest tworzony z uwagi na to, że do turnieju zgłaszają się drużyny szkolne, podwórkowe, jak i takie, które trenują pod okiem trenerów od wielu lat.


Regulamin turnieju znajduje się na stronie: www.kochamsport.pl

Proszę się szczegółowo zapoznać. W porównaniu z 2012 r. jest kilka zmian.


ATRAKCJE

Oprawa meczów, a szczególnie Finału Miejskiego. Spiker komentujący mecze, animujący imprezę. Liczne konkursy m.in. kapkowania, celnościowy „Piłką w piłkę”, kibicowski turniej o tort, fotograficzny, loteria, konkurs dla mam.


ZAPISY

U koordynatora Pawła Piwowarczyka, tel. 665-248-856 (najlepiej po godz. 18), e-mail: koordynator.krakow@gmail.com

Drużyny zgłaszające się jako pierwsze i wpłacające mogą wybierać nazwę reprezentacji – przy czym brak wpłaty (tj. przesłania potwierdzenia zapłaty do koordynatora) do 10 kwietnia skutkuje utratą nazwy i zgłoszenia. Koszt uczestnictwa 80 zł od dziecka – w tym 7 dni rozgrywkowych, dziecko otrzymuje na własność strój (spodenki, koszulka, getry); na zakończenie każde dziecko otrzymuje medal i dyplom.

 

Drużyna przystępująca do rozgrywek składa koordynatorowi kartę zgłoszenia drużyny i karty indywidualne wg wzoru ściągniętego ze strony lub przesłanego przez koordynatora. Wpłaty za turniej dokonywać można wyłącznie na konto podane przez koordynatora.

Wpłat należy dokonać w ciągu 7 dni od dnia zgłoszenia, nie później niż do 10 kwietnia 2013 roku na

konto organizatora:

 

12 1050 1575 1000 0090 60 80 8426

ING Oddział we Wrocławiu

Stowarzyszenie Kochamy Sport

Ul. Mińska 38, 54-610 Wrocław

 

wpisując w tytuł przelewu: miasto, kategorię wiekową, nazwę klubu (w przypadku zgłoszenia indywidualnego imię i nazwisko dziecka), nazwę reprezentacji przydzieloną przez organizatora rozgrywek.


Więcej informacji

www.kochamsport.pl


Zobacz filmy z 2012 r.

FILM promujący DME 2012

STUDIO odc. 1

STUDIO odc. 2

STUDIO odc. 3

STUDIO odc. 4


logo_deichmann_minimistrzostwa_2013_wersje-03a.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty