Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Żaki > Grupa III (Kraków) Ż
Żaki powiatu olkuskiego godnie podjęte w Gołczy2012-12-10 20:10:00

W niedzielę w hali sportowej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołczy odbył się I Turniej Halowy Żaków (rocznik 2004 i młodsi) zorganizowany przez Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu oraz działaczy i trenerów miejscowej Akademii Piłkarskiej.


Zawody osobiście otworzył prezes podokręgu olkuskiego Bolesław Ściepura. Na stoliku czekały rozliczne trofea ufundowane przez sponsorów.

W turnieju wzięły udział cztery zespoły z powiatu olkuskiego, jeden ze Śląska i tylko jeden z Miechowszczyzny: drużyna AP Gołcza. Mimo iż z Miechowa do Gołczy tylko 8 km, żaki miechowskiej Pogoni nie dojechały… Domysły i pytania dlaczego? – nie ustawały do ostatniego gwizdka.

- Zawody tego typu są organizowane przez nas po raz pierwszy. Rozgrywek tego rocznika nie organizowaliśmy do tej pory. A chciałbym jeszcze, aby takie rozgrywki zrobić dla rocznika 2006; tzw. skrzatów. Dogadałem się z dwom trenerami szkolącymi maluchów, że jeśli nie uda się zorganizować turnieju skrzatów, to zostaną chociaż rozegrane mecze pokazowe w grupach „przed orlikiem” – powiedział nam prezes Ściepura.

Rozgrywki turniejowe trwały w gołczańskiej hali od godz. 10 do 14. Zaproszeni goście i licznie przybyli z małymi graczami rodzice zgodnie podkreślali wspaniałą atmosferę niedzielnych zawodów. Komplementowali organizację turnieju, warunki nowoczesnego obiektu oddanego do użytku kilka lat temu i gościnność gospodarzy.

Wyniki meczów:
AP Gołcza – WAP Wolbrom 0-2, Przebój Wolbrom – Słowik Olkusz 0-7, AP Gołaczewy – Ciężkowianka Jaworzno 1-0, AP Gołcza – Przebój Wolbrom 2-2, WAP Wolbrom – Ciężkowianka 2-0, Słowik Olkusz – AP Gołaczewy 3-0, Przebój Wolbrom – WAP Wolbrom 0-4, AP Gołaczewy – AP Gołcza 3-0, Ciężkowianka – Słowik Olkusz 0-3, Przebój Wolbrom – AP Gołaczewy 0-1, WAP Wolbrom – Słowik Olkusz 0-2, AP Gołcza – Ciężkowianka 0-0, AP Gołaczewy – WAP Wolbrom 0-3, Ciężkowianka – Przebój Wolbrom 2-0, Słowik Olkusz – AP Gołcza 3-0.

Klasyfikacja końcowa:
1. Słowik Olkusz                       5  15  18-0
2. WAP Wolbrom                      5  12  11-2
3. AP Gołaczewy                       5    9    5-6
4. Ciężkowianka Jaworzno     5    4    2-6
5. AP Gołcza                              5    2   2-10
6. Przebój Wolbrom                 5    1   2-16

Wyróżnienia indywidualne:
Król strzelców – Maciej Barczyk (Słowik Olkusz)
Najlepszy bramkarz – Michał Glimos (Ciężkowianka Jaworzno)
Najlepszy zawodnik – Kamil Dziubdziela (WAP Wolbrom)

Honory gospodarzy pełnili i o oprawę sportową turnieju zadbali Szymon Wesołowski, Marcin Dudziński i Marek Machnik.

Zapytaliśmy prezesa MKS Pogoń Krzysztofa Porębskiego o powody nieobecności miechowskich żaków na wielce udanej imprezie w Gołczy. Przypomnijmy, iż po rundzie jesiennej żaki Pogoni zajmują w tabeli swojej grupy (w rozgrywkach PPN Kraków) wysokie trzecie miejsce. A z żakami Słowika Olkusz wygrały u siebie 6-5…

- Mamy dość napięty harmonogram gier dla maluchów, a poza tym klub nie ma pieniędzy. Orliki i żaki Pogoni grają na obiekcie prowadzonym przez Com Com Zone w Krakowie. Koszt wyjazdu wynosi 300 złotych od jednej grupy. Wyjazdy żaków i orlików odbywają się w każdą sobotę i niedzielę; łączny koszt wyjazdów to 600 złotych w tygodniu! Nie jest to jakieś 10 czy 20 złotych. A Gminie Miechów ciężko jest do dotacji na szkolenie młodzieży  dołożyć choćby 10 tysięcy złotych. Wtedy stać nas będzie także na inne wyjazdowe imprezy turniejowe – informuje Krzysztof Porębski.

A już w najbliższy weekend (15-16 grudnia) Turniej Mikołajkowy w piłkę nożną w szkolnej hali sportowej w Gołczy. Swój udział potwierdziło 10 zespołów dziecięcych z 6 województw (łódzkiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego). Mali piłkarze i ich  opiekunowie przenocują w Hotelu „Planeta” w Charsznicy.

Zbigniew Wojtiuk


Opis fotki
.

Opis fotki
.

Opis fotki
.

Opis fotki
.

Opis fotki
.

Opis fotki
.

Opis fotki
.

Opis fotki
.

Opis fotki
.

Opis fotki
.

Opis fotki
.

Opis fotki
Zdjęcia: Zbigniew Wojtiuk


hal.7.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty