Sędziował p. Sikora. Widzów 150.
KRAKUS:
Kowalczyk - Stefanik, Bogdan (44 Żak), Terczyński, Guzik - Nowak (31 T. Grabski), Szczurek, Pabian, Armatys (72 Schmidt) - Kowalski (55 Laszczyk), Wierzbicki.
CZARNI: Machlowski - Wolas (75 Iwański), Mięso, Stokłosa, Błachacz - Sośnicki, Misiewicz (70 R. Klima), Sikora, W. Klima - Drobniak (60 Piech), Gawlik (46 Jach).

Wynik niesamowity, a już całkiem niewiarygodny jest wyczyn 21-letniego Michała Gawlika z Czarnych Staniątki, który w ciągu 25 minut strzelił 5 goli!!! Wszystkie bramki zdobył z kontr, wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem. W przerwie trener Stanisław Krasny zmienił go, by dać mu odpocząć przed kolejnym spotkaniem, w środę z Pogonią Miechów.
Przez pierwszych 10 minut nic nie zapowiadało klęski Krakusa, który miał nawet przewagę. W 5. minucie Pabian strzelał z 5 metrów i do tej pry pewnie nie wiem jakim cudem jego uderzenie obronił bramkarz Czarnych. Po chwili Stefanik główkował tuż nad poprzeczką. W 10. minucie zaczął się dramat gospodarzy. Po wrzutce W. Klimy naciskany przez Drobniaka Pabian barkiem skierował piłkę do własnej bramki. Miejscowi chcieli odrobić straty, ale raz po raz nadziewali się na kontry i po 40 minutach - jak w najczarniejszym koszmarze - przegrywali 0-6... Próbowali sami kąsać, ale bramkarz gości Machlowski miał bardzo dobry dzień i nie dał się pokonać ani Szczurkowi, ani Wierzbickiemu (21. i 44. minuta).
Niedługo po przerwie było już 0-7. Sikora rzucił prostopadłą piłkę do Misiewicza, a ten ładnie uderzył w "długi" róg. Swoszowiczanie dążyli choćby do uzyskania honorowego trafienia, ale nawet ze strzałem Pabiana w "okienko" (57. minuta) Machlowski sobie poradził, podobnie jak z dwoma próbami Schmidta. Tuż przed końcem Czarni dobili gospodarzy, "rozklepali" obronę, Piech "kiwnął" obrońcę i zdobył gola nr 8.
Niezwykle radosny po meczu trener Czarnych, Stanisław Krasny, wyróżnił w swoim zespole trzech graczy: bramkarza Machlowskiego, który obronił cztery "setki"; Sikorę, który zagrał jak profesor; i Gawlika, mistrza kontry.

RK

Kim jest Michał Gawlik?

21-letni Michał Gawlik, napastnik Czarnych Staniątki, strzelił 5 goli w meczu z Krakusem. O młodym piłkarzu mówi jego trener, Stanisław Krasny:
- To miejscowy chłopak. Już w poprzednim sezonie przerastał A klasę o dwie klasy... Jest bardzo dobry technicznie, umie uderzyć i z lewej i z prawej nogi. Jest szybki, na pewno nadaje się do gry w wyższej lidze niż szósta.