Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > VI liga (Kraków)

Bieżanowianka Kraków - Krakus Swoszowice 2-1 (0-0)

1-0 Moroński 66
2-0 Seweryn 77
2-1 Terczyński 88
Sędziował Rafał Klimek. Żółta kartka: Guzik (K). Czerwona kartka: Gniadek (K, 80). Widzów 100.
BIEŻANOWIANKA
: Duda, Więckowski, Bieda, Seweryn, Woźniak, Wiewióra, Szumny (85 Kukla), Grochola, Mac, Moroński (75 Miłosz), Sosnowski (58 Łukawski).
KRAKUS: Techmański, Biłka, Stefanik, Terczyński, Guzik (80 Żak), Pabian, Szczurek, Gniadek, Armatys (70 Grabski), Wierzbicki, Plesiński (75 Kowalski).

W I połowie sporą przewagę miał Krakus, ale grał bez szczęścia pod bramką przeciwnika. Najlepszą okazję - sam na sam z bramkarzem - miał Wierzbicki, ale jej nie wykorzystał. Po przerwie gra się wyrównała, a Bieżanowianka okazała się bardzo skuteczna. Gospodarze objęli prowadzenie po centrze Więckowskiego - gola zdobył głową Moroński. Przepiękną akcję przez pół boiska - w stylu Marcelo z krakowskiej Wisły - przeprowadził w 77. minucie Seweryn, kończąc ją celnym strzałem na 2-0. Goście dopiero w końcówce trafili do bramki - uczynił to Terczyński  z wolnego zza szesnastki.