Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > VI liga (Kraków)

Krakus Swoszowice - Clepardia Kraków 1-1 (1-0)

1-1 Gumula 83

Sędziował Paweł Piotr Nowak. Żółte kartki: Patyna, Guzik - Turek.
KRAKUS: Techmański - Guzik, Pabian, Gądek, Patyna (75 Janecki), Lewandowski (60 Rumian), Szczurek, Armatys (85 Szymski), Nowak (55 Kłaput), Wierzbicki, Gniadek.
CLEPARDIA: Cieślik - Gumula, Miczek, Turek, Sieniawski - Ostrowski, Kadłuczka (70 Skotniczny), Wach, Brandys - Wojniak, Kuczaj (65 Jaworski).

- Remis nie krzywdzi nikogo - uważa Stanisław Stachowicz, prezes Krakusa. - Oba zespoły prowadziły otwartą grę, sytuacje bramkowe mieli nasi rywale, mieliśmy i my.

Krzysztof Krok, trener Clepardii, był podobnego zdania. Dodał: - Krakus gra o życie, był więc trudnym przeciwnikiem. My z kolei byliśmy zmęczeni częstymi meczami.

W I połowie gospodarze mieli dwie dobre okazje po prostopadłych podaniach, ale dobrze interweniował bramkarz Clepardii. W 40. minucie bliscy powodzenia byli goście, ale Brandysowi zaplątała się piłka i miejscowi wyszli z błyskawiczną kontrą. W fazie finałowej tego szybkiego ataku Wierzbicki podał do Lewandowskiego, a ten strzelił do pustej bramki. 1-0 dla Krakusa do przerwy.

W II połowie Clepardia dążyła do wyrównania, ale długo nie potrafiła wykorzystać nadarzających się okazji. Mieli je Ostrowski, Brandys, Wojniak, Kuczaj... W końcu krakowianie dopięli celu. Lewą stroną poszedł z piłką Wojniak, "kiwnął" obrońcę i podał do nadbiegającego Gumuli, który strzelił z narożnika pola karnego - futbolówka, po rykoszecie, wpadła w "długi" róg bramki.