Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > VI liga (Kraków)

Raba Dobczyce – Sokół Kocmyrzów  3-0 (2-0)

1-0 Brytan 4
2-0 Flak 35
3-0 Flak 65

Sędziował  Artur Daniel. Czerwona kartka: Łach (44, uderzenie łokciem). Żółte kartki: Brytan oraz D. Kałkus. Widzów 120.
RABA: Ruman – Latoń, D. Wyroba, Godula, Grudzień – Hyży, Mróz, Brytan (71 R. Budzowski), Limanówka – Flak (71 Krawczyk), Gorzkowski.
SOKÓŁ: Szymski – O. Rudziński, Kopyść, Sado, D. Kałkus (63 B. Kałkus) – Krzyżak, Wisła, Łach, M. Rudziński (55 Gerhardt) – Wąs, Marczykowski (46 P. Kałkus).

Mocne wyładowania atmosferyczne połączone z oberwaniem chmury przeszły nad Dobczycami podczas trwania drugiej połowy pojedynku Raby z Sokołem Kocmyrzów o mistrzostwo VI ligi krakowskiej. Spotkanie to zostało przerwane w 72. minucie przy stanie 3-0 dla dobrze grających gospodarzy.

Miejscowi od pierwszych minut dyktowali warunki gry. Po serii fatalnych spotkań gospodarze zagrali dobrą i skuteczną piłkę. Już w 4. minucie objęli prowadzenie po chytrym strzale Brytana z 3 m, w 35. minucie było 2-0 – do podania z rzutu wolnego bitego przez Brytana doskoczył Flak i z 5 m skierował piłkę do siatki. W 44. minucie za brutalny faul opuścił boisko Łach, a druga odsłona to wyjątkowa burza o tej porze roku. Wynik meczu, w którym strona wiodącą była Raba ustalił w 65. minucie Flak.

W 72. minucie sędzia przerwał spotkanie, a po 20 minutach przerwy i oględzinach zakończył je z uwagi na to, że „boisko miało tak liczne kałuże, że nie nadawało się do gry. Szczególnie była zalana jedna trzecia pola karnego”.

Wygrana Raby jak najbardziej zasłużona.

Piotr WD (1.05.2010)

Co mówi regulamin

Zgodnie z regulaminem rozgrywek MZPN decyzję w sprawie przerwanego meczu podejmie Komisja Gier Podokręgu Kraków. W zasadzie mecz powinien być dokończony w najbliższym wolnym terminie - od 72. minuty i od stanu 3-0. Istnieje też inna regulaminowa ewentualność, o której mówi par. 23 pkt. 2:
"Jeżeli zawody zostaną przerwane w drugiej połowie spotkania, Wydział Gier może za zgodą stron  zweryfikować je zgodnie z wynikiem uzyskanym na boisku". (1.05.2010)

Sokół nie chciał dograć 18 minut

Mecz 25. kolejki VI ligi krakowskiej pomiędzy Rabą Dobczyce a Sokołem Kocmyrzów, przerwany 1 maja w 72. minucie z powodu oberwania chmury i nie nadającego się do gry boiska, nie zostanie dokończony.

Z takim wnioskiem wystąpił Sokół, Raba się z tym zgodziła, tym samym utrzymano wynik z 72. minuty, czyli 3-0 dla zespołu z Dobczyc.

Przypomnijmy, że Komisja Gier Podokręgu miała do wyboru dwie decyzje: albo dograć 18 minut w wyznaczonym terminie albo skorzystać z innej ewentualności, o której mówi par. 23 pkt. 2 Regulaminu Rozgrywek MZPN:

Taki właśnie przypadek zaistniał... (7.05.2010)