Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > VI liga (Kraków)
Dwa karne za zagrania ręką

Raba Dobczyce – Pogoń Skotniki 0-2 (0-0)

0-1 Wykręt 55 (karny)
0-2 M. Dziedzic 65 (karny)

Sędziował Jarosław Kuźniar. Żółte kartki: Latoń oraz Machno, Kozuba, Makowski. Widzów 100.
RABA: Ruman – Latoń, D. Wyroba, Godula, Grudzień – Kawalec (62 Krawczyk), Mróz, Hyży (86 Figiel), Limanówka (67 Choroba) – Flak (74 Zborowski), Gorzkowski.
POGOŃ: D. Dziedzic – Drab, Sikora, Wykręt, Musiał – Dobroch (83 Torba), Stępiński, M. Dziedzic, Strug (64 Makowski) – Machno (86 Gębarowski), Różycki (76 Kozuba).

Trzeci mecz z rzędu i trzecia porażka piłkarzy Raby, którzy tym razem przegrali przed własną widownią z zespołem Pogoni Skotniki.

Po bezbarwnej pierwszej połowie, w której gospodarze mogli objąć prowadzenie w 41. minucie, kiedy Gorzkowski nie potrafił zdobyć gola z 10-12 m, w drugiej odsłonie po zagraniach ręką przez obrońców drużyny gospodarzy sędzia podyktował 2 rzuty karne, skutecznie wykorzystane przez Wykręta (55 min) i M. Dziedzica (65 min).

Gospodarze zagrali bardzo słaby mecz, do rażących błędów obrońców doszła nieskuteczność, na nic się zdały sygnalizowane strzały Gorzkowskiego, Mroza, Zborowskiego, gospodarze nie potrafili ponadto przeprowadzić akcji z pierwszej piłki, próbując rozerwać dobrze grającą obronę Pogoni. W końcówce spotkania to goście mogli zdobyć trzeciego gola, ale Stępiński zmarnował "setkę nie pokonując Rumana z 6 m.