Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > V liga (Kraków-Wadowice)

Borek Kraków  – Słomniczanka Słomniki 2-0 (0-0)

1-0 Mitka 71

2-0 Szopa 74

Sędziował Łukasz Borgosz (Wadowice). Żółte kartki: Zaranek, Zagrodzki. Widzów 100.

BOREK: Matysiak – Zawora, Tyrpuła, Szopa, Anton – Kupiec, Wanatowicz (63 Dutka), Nowak (59 Dąbrowski), Mitka (86 M.Pachacz) – Józkowicz, Gorgoń (80 Boczarski).

SŁOMNICZANKA: Niedźwiedź  – Jaworski (44 Tochowicz), Kuczek, Konieczny, Kura – Salamon, Zaranek, Szwagrzyk (80 Trzeciakiewicz), Wierzbińki (64 Oleksiak) –  Drożniak (64 Zagrodzki), Kwiatkowski.

Pierwsze 45 minut należało do gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli pod bramką rywala. Borek na prowadzenie mógł  wyjść już w 11 min., ale uderzenie Zawory z wolnego odbiło się tylko od poprzeczki. Zawodnik Borku próbował sił również w 30 min., ale tym razem na posterunku był golkiper gości. Najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie borkowianie mieli tuż przed przerwą, jednak sytuacji sam na sam z Niedźwiedziem nie wykorzystał Gorgoń. Przyjezdni, nastawieni na grę z kontry, ani razu w tej części nie zagrozili Borkowi.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej, ale podopieczni trenera Marcina Gędłka byli już  bardziej skuteczni. Zanim jednak zaczęli zdobywać bramki, dobrą  okazję w 65 min. zmarnował Wanatowicz.

Chwilę później było już jednak 1-0. W 71 min. Dąbrowski bardzo dobrym podaniem ze środka boiska uruchomił Mitkę, który pięknym strzałem z woleja z pierwsze piłki pokonał Niedźwiedzia. Przyjezdni jeszcze nie otrząsnęli się po stracie gola, a już było 2-0. Z wolnego wrzucał Zawora, Gorgoń przedłużył podanie na długi słupek, a tam Szopa tylko dołożył nogę.

Piłkarze Borku zdobyli pierwsze bramki i pierwsze punkty tej wiosny przed własną publicznością, dzięki czemu zachowali szansę na zajęcie miejsca premiowanego awansem. Słomniczanka po niezłym meczu z Sokołem Przytkowice tym razem zaprezentowała się słabo, dość powiedzieć, że ani razu nie zagroziła gospodarzom.