Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków I)
Piliczanka wiosną bez porażki na wyjazdach, dla Akademii punkt to za mało...

AP 2011 Zabierzów - Piliczanka Pilica 1-1 (0-1)

0-1 Mariusz Węglarz 35
1-1 Piotr Więckowski 47
Sędziował Piotr Kaczmarek (Kraków). Żółte kartki: Więckowskii, Wysokiński – Walnik, Mędera.
AP 2011: Maciejowski – Wysokiński, Skwarczeński, Matys, Królikowski – Kajak (82 Śmiały), Strojek, Krauz, Ruszkiewicz – Zalewski, Więckowski.
PILICZANKA: Kantor – Osmenda, Olszewski, Goncerz, Ziaja – M. Węglarz (75 K. Węglarz), Walnik, Mędera (88 Kowalczyk), Staśko (85 Kurpias) – Kardynał (60 Demarczyk), Kozłowski.

Piliczanie, podopieczni trenera Sołtysika, po ciężkim boju zremisowali w Zabierzowie z Akademią i zakończą rundę wiosenną bez porażki na wyjeździe. Piliczanka powinna być zadowolona z wyniku, bowiem zespołem lepszym byli mający nóż na gardle gospodarze.

Zabierzowianie od pierwszych minut zaatakowali. Bardzo bliscy trafienia byli zwłaszcza w 10. minucie, kiedy piłka, po koźle, minęła dalszy słupek bramki strzeżonej przez Kantora i w 25. minucie, kiedy trafili w bramkarza.

Piliczanie zrewanżowali się dwoma bardzo groźnymi sytuacjami. W 15. minucie strzał Kardynała obronił bramkarz, a pędzącego na dobitkę Staśkę zablokował obrońca. W 35. minucie było 0-1. Na szarżę zdecydował się Kozłowski, minął rywala, wpadł w pole karne i wyłożył futbolówkę na 5. metr nadbiegającemu z drugiej strony Węglarzowi, który dopełnił formalności.

Druga połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy od pierwszych sekund niepokoili Kantora. Do siatki trafili jednak tylko raz. W 47. minucie Więckowski precyzyjnie strzelił pod poprzeczkę.