Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków I)

Przemsza Klucze - Piliczanka Pilica 1-2 (1-1)

0-1 Kozłowski 28
1-1 Mucha 30
1-2 Kozłowski 67
Sędziował Klaudiusz Kozioł (Kraków). Żółte kartki: G. Majcherkiewicz, Porcz - Kardynał.
PRZEMSZA: Draba - Słaboń, Hys, Guguła, Porcz (60 T. Majcherkiewicz) - Mól (73 Curyło), Dudek, Kulanty (57 A. Barczyk), Mucha - Bieda, G. Majcherkiewicz (73 M. Musiał).
PILICZANKA: Stolarski - Osmenda, Goncerz, Walnik, Chrząstowski - M. Węglarz, Mędera, Demarczyk (62 Dudkiewicz), Staśko (88 Kurpias) - Kardynał, Kozłowski (90 Kowalczyk).

Piliczanie, podopieczni trenera Sołtysika, odnieśli pierwsze w tej rundzie zwycięstwo na wyjeździe. Przy Rudnickiej w Kluczach pokonali sąsiadującą w tabeli Przemszę 2-1.

Mecz mógł się rozpocząć znakomicie dla piłkarzy z Pilicy, bowiem już w 3. minucie w sytuacji "sam na sam" znalazł się M. Węglarz. Przelobował wychodzącego bramkarza, ale także i bramkę. 5 minut później gospodarze domagali się karnego, ale arbiter go nie podyktował.

Prowadzenie objęli goście. Akcję skrzydłem sfinalizował Kozłowski. Radość piłkarzy Piliczanki trwała krótko. Z mądrego dogrania skorzystał Mucha i strzałem z ostrego kąta pokonał Stolarskiego.

W drugiej części gry gospodarze przycisnęli pilicką ekipę, jednak zamiast strzelić bramkę, stracili ją. W 67. minucie wypuszczony sam na sam Kozłowski "kiwnął" bramkarza przy linii końcowej, a następnie uderzył celnie z niemal z zerowego kąta na dalszy słupek.

Gospodarze do ostatniego gwizdka walczyli o odrobienie straty, lecz skutecznie broniący się piliczanie nie pozwolili sobie wyrwać zwycięstwa.