Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków I)

Wieczysta Kraków - Przemsza Klucze 1-0 (0-0)

Żółte kartki: Szewczyk, Petlic - Draba, Kulanty, Mól, Mucha, Bieda. Czerwona kartka: Hys (P, 87, faul ratunkowy). Widzów 50.

WIECZYSTA: Szewczyk - Liszka, Śmietana, Chorąży, Wojtaczka - Żołna (60 Petlic), Żuchowicz, Fryc, Wełna - Pietrzak - Lachowicz (80 Ścigalski).
PRZEMSZA: Draba - Hys, Guguła, Porcz (55 Słaboń) - Ziębiński, Kulanty, Kulawik, Mól (55 A. Barczyk), Mucha - Bieda, M. Musiał (62 Osuch).

Wieczysta zagrała osłabiona brakiem kontuzjowanych Fromonta i Łuczaka oraz pauzującego za czerwoną kartkę Cewickiego. Zmiennicy, Marcin Liszka i Szymon Śmietana, stanęli jednak na wysokości zadania.

W I połowie gospodarze mieli trochę więcej z gry i stwarzali groźniejsze sytuacje, słabszy dzień miał jednak snajper Dawid Lachowicz. Zaraz po przerwie, w 47. minucie, zmarnował 100-procentową okazję próbując uderzać w "krótki" róg. Trzy minuty później w identycznej sytuacji znalazł się Krystian Pietrzak (przybył z Limanovii) i wpakował piłkę w "długi" róg na 1-0.

Przyjezdni nadal grali długą piłką, co najczęściej kończyło się na głowie Chorążego lub Śmietany tudzież w rękach Szewczyka. Zespół krakowski zagrał w defensywie bardzo konsekwentnie nie popełniając błędu, który mógłby kosztować utratę bramki. Podwyższyć wyniku miejscowym się nie udało ze względu na słabą skuteczność.