Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków I)

Jutrzenka Giebułtów - Piliczanka Pilica 3-1 (3-1)

1-0 Wołczyk 11
2-0 Wołczyk 18
3-0 Domagalski 31 (karny)
3-1 Ziaja 41 (karny)

Sędziował Sławomir Radwański (Kraków). Żółte kartki: Powroźnik (2) - Dudkiewicz. Czerwona kartka: Powroźnik (J, 85, 2 żółte).
JUTRZENKA: Mucha - Ziółko, Powroźnik, Kroczek, Dziuba - Litewka, Kowalczyk (70 Skóra), Krzywda - Domagalski, Wołczyk, Stolarz.
PILICZANKA: Kantor – Żelazny, Mrówka, Olszewski, Ziaja - Dudkiewicz, Walnik, Goncerz, T. Kukułka (67 K. Węglarz), Kardynał (80 M. Węglarz) – Kozłowski (50 Kurpias).

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla Jutrzenki, która w 11. minucie objęła prowadzenie. Walnik nieprzepisowo powstrzymał zawodnika gospodarzy za szesnastką, po czym Kantora precyzyjnym strzałem obok muru zaskoczył Wołczyk. 7 minut później ten sam piłkarz uciekł opiekunowi i ze spokojem, strzałem obok leżącego bramkarza, podwyższył prowadzenie miejscowych.

Po dwóch kwadransach było już 3-0, bowiem po faulu Mrówki na Domagalskim sędzia wskazał na "wapno". Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.

Piliczanie, którzy z przebiegu gry nie zasługiwali na taki niekorzystny wynik, nie poddali się. W końcówce pierwszej odsłony Ziaja, po zagraniu ręką zawodnika Jutrzenki, zamienił karnego na bramkę. Po tym trafieniu żółto-czarni przycisnęli rywala chcąc szybko zmniejszyć straty i niewiele zabrakło, a ich ataki zakończyłyby się kuriozalną i kontaktową bramką "do szatni". W ostatnich sekundach przed przerwą bramkarz gospodarzy wypuścił piłkę, ta przeszła między jego nogami, lecz ostatecznie nie przekroczyła linii...

W drugiej części spotkania żadnej ze stron nie udało się zmienić wyniku. Piliczanie najbliżej szczęścia byli na początku odsłony, po strzale Ziai. Gospodarze z kolei w 70. minucie, kiedy po niefortunnym podaniu rywali w ostatniej chwili sytuację wyratował Żelazny.

Miejscowi w końcówce musieli sobie radzić w dziesiątkę. W 85. minucie żółty kartonik za niesportowe zachowanie zobaczył Powroźnik, a ponieważ nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego po chwili obejrzał kolejny.