Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków I)

Podgórze Kraków - Sokół Kocmyrzów 0-1 (0-0)

0-1 Smyrak 78

PODGÓRZE: Bednarczyk - Koza, Seweryn, Gorszkow, Chryczyk - M. Wiater, Zębala (73 W. Wiater), Gawęda. Knap, Jagła - Winnicki (46 Korniejenko).

SOKÓŁ: Szczałba - Piątek, P. Kopyść, Dominik, Kubka - Gruchacz, R. Sado, Dudziński, Wąs - Zawrzykraj, M. Rudziński (60 Smyrak).

W I połowie przeważał Sokół. Goście stworzyli 5-6 sytuacji bramkowych, ale ich nie wykorzystali (Wąs, Zawrzykraj, Piątek, M. Rudziński). Zaraz po przerwie nadal atakowali kocmyrzowianie. Podgórze w końcu doszło do głosu i między 57. a 71. minutą miało parę niezłych okazji - trzykrotnie Knap, raz Korniejenko i raz Zębala.

Decydujący moment meczu nastąpił w 78. minucie. Przyjezdni przeprowadzili kontrę, nastąpiło podanie na prawą stronę, a następnie dośrodkowanie Gruchacza w pole karne do Smyraka, który głową trafił do siatki. W końcówce Sokół mógł jeszcze dwukrotnie podwyższyć prowadzenie, ale zawodnikom gości zabrakło skuteczności. Krakowianie mieli szansę w 84. minucie - W. Wiater uderzył z ponad 30 m, bramkarz gości popełnił błąd, lecz piłka wyszła ostatecznie na róg.