Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Trampkarze młodsi > I liga (Kraków) TM
Wieczysta mistrzem I ligi (FILM)2011-06-18 17:45:00

Trampkarze młodsi Wieczystej wygrali po raz 13. z rzędu zapewniając sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji krakowskiej I ligi.

Dalin Myślenice - Wieczysta Kraków 0-4 (0-2)

0-1 Jakub Tracz 15
0-2 Michał Mamczur 20
0-3 Tomasz Białowąs 43
0-4 Jakub Dąbrowski 52
WIECZYSTA:
Jakub Sosnowski- Jakub Goleniec, Michał Łanoszka, Stanisław Hejmo, Tomasz Białowąs, Jakub Dąbrowski, Jakub Tracz, Michał Mamczur, Szymon Dubiel, Grzegorz Antolak, Krzysztof Duroń, Bartosz Włodarski. Trener: Grzegorz Plata. Trener bramkarzy: Łukasz Włodarczyk.

Żeby wygrać ligę Wieczysta potrzebowała zwycięstwa w Myślenicach, bowiem awans wywalczyła już w poprzedniej kolejce wygrywając z Wisłą Kraków. Gospodarze byli bardzo dobrze zorganizowani w obronie, w końcu jednak udało się krakowianom wyjść na prowadzenie. W 15. minucie po rzucie rożnym najwięcej zimnej krwi zachował w polu karnym Jakub Tracz uderzając silnie do bramki. Jeszcze przez kilka chwil piłkarze Dalinu starali się walczyć z Wieczystą, ale bramka Michała Mamczura strzelona w 20. minucie odebrała im wiarę w sukces.

W drugiej połowie Wieczysta stworzyła kilka 100-procentowych sytuacji, ale zawodziła skuteczność albo bramkarz Dalinu wykazywał się swoimi umiejętnościami. W 39. minucie myśleniczanie wyprowadzili szybką kontrę, ale Jakub Sosnowski, bramkarz Wieczystej wygrał pojedynek sam na sam.

W 43. minucie zniecierpliwiony nieskutecznością napastników (wcześniej dwa razy trafiali w poprzeczkę) Tomasz Białowąs przeprowadził solowy rajd, minął trzech zawodników, podał do Grzegorza Antolaka, który odegrał idealnie Bartkowi Włodarskiemu. Ten strzelił prosto w bramkarza, ale do odbitej piłki doskoczył znowu Białowąs, minął zawodnika Dalinu i uderzył nie do obrony tuż przy słupku. Ostatnią, czwartą bramkę uzyskał Jakub Dąbrowski. Przejął futbolówkę w okolicy połowy boiska, przebiegł rajdem na 25. metr mijając zawodnika Dalinu i oddał silny strzał w kierunku bramki. Piłka skozłowała przed bramkarzem (który chyba popełnił błąd zbyt wcześnie się do niej rzucając) i wpadła do siatki.

Pomimo kilku późniejszych okazji Wieczystej wynik 4-0 dla gości nie uległ zmianie. Po meczu zawodnicy obu stron w miłej atmosferze podziękowali sobie za grę, gospodarze wraz z trenerem pogratulowali krakowianom sukcesu.