Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Trampkarze młodsi > I liga (Kraków) TM
12-latkowie Wisły triumfują w Dzierżoniowie2011-06-22 14:55:00

Trampkarze Wisły Kraków z rocznika 1999 wygrali V Memoriał Kazimierza Górskiego w Dzierżoniowie.

W zawodach uczestniczyło 16 zespołów, m.in. z Dzierżoniowa, Bielawy, Jeleniej Góry, Wrocławia, Nysy i Lubina. Jedynym przedstawicielem zagranicznym  była drużyna Union Sportive de Jarny z Francji, jedna ze szkółek FC Nantes.

Młodzi wiślacy, podopieczni trenera Krystiana Pacia, przez gry eliminacyjne przeszli jak burza. Komplet zwycięstw i ani jednej straconej bramki! W ćwierćfinale wysoko pokonali Marcinki Kępno, aż 5-0. W półfinale trafili na silny zespół z Francji. W opinii obserwatorów, mecz ten śmiało można było okrzyknąć meczem całego memoriału, gdyż stał na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy obu ekip wznieśli się na wyżyny swoich możliwości. O awansie Wisły do finału zadecydował rzut karny, podyktowany na kilka minut przed zakończeniem spotkania. Swoje okazje do wyrównania mieli zawodnicy z Francji, a najdogodniejszą zaledwie dwie minuty po stracie bramki. Ostatecznie, po końcowym gwizdku, ze zwycięstwa 1-0 cieszyli się krakowianie.

Drugi półfinał zakończył się takim samym rezultatem, a do finału dołączyła drużyna Śląska Wrocław. W finale pocieszenia US I Jarny pewnie pokonał ubiegłorocznego triumfatora, Zagłębie Lubin 2-0, tym samym zajmując trzecie miejsce w turnieju.

W wielkim finale Wisła grała w roli faworyta, gdyż w pięciu meczach nie straciła nawet gola, strzelając przy tym aż 29! Spotkanie lepiej zaczęli jednak zawodnicy z Wrocławia, którzy szybko wyszli na prowadzenie. W 18. minucie udało się krakowianom wyrównać, a kiedy wydawało się, że o tytule zadecydują rzuty karne, piłkarze Białej Gwiazdy zdobyli bramkę - na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem! Po 30 minutach to zawodnicy Wisły schodzili z boiska jako zwycięzcy całego memoriału!

Turniej stał na wysokim poziomie i okraszony był pięknymi bramkami. Najlepszym piłkarzem został wybrany Jonathan Bologna z US I Jarny, najlepszym bramkarzem okazał się zawodnik FC Wrocław Academy Mateusz Kisiel. Tytuł króla strzelców zdobył Jakub Łyczak (Wisła Kraków), który 9-krotnie wpisywał się na listę strzelców!