Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Rozgrywki halowe > Juniorzy starsi
Juniorskie derby: Wisła lepsza od Cracovii2012-01-15 15:04:00 AnGo

Mecze Cracovii z Wisłą wywołują ogromne emocje i to nie tylko w kategorii seniorów. Także juniorskie potyczki są bardzo prestiżowe i bardzo zacięte. Nie inaczej było w niedzielne przedpołudnie w hali balonowej przy ul. Bulwarowej. I choć "Biała Gwiazda" przewodzi halowej w tabeli ekstraklasy juniorów starszych, a "Pasy"ją zamykają, to długo wynik był sprawą otwartą.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, druga rozpoczęła się od trafienia przy słupku Termanowskiego. Odpowiedź Cracovii była błyskawiczna - D. Szymula strzelił z ostrego kąta i futbolówka po odbiciu się od obu słupków trafiła do siatki. W 31 minucie - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - z bliska przymierzył Żemło, a kilkadziesiąt sekund później Bartoszewicz huknął pod poprzeczkę. Wiślacy mieli szansę na kolejne trafienie, bowiem arbiter podyktował rzut karny za faul Waśniowskiego na Kamińskim. Do piłki podszedł Kościelniak i uderzył w środek bramki, czym umożliwił interwencję Wiśniewskiemu. To mogło podopiecznych Dariusza Marca sporo kosztować, wszak Mazanek po kontrze i w sytuacji sam na sam zdobył kontaktowego gola.

Sprawę na korzyść Wisły przesądził Bartoszewicz; po kolejnym rogu znów "Pasy" nie upilnowały rywala. Wynik ustalił na dwie minuty przed końcem Zając w sytuacji jeden na jeden.

Mecz Hutnika z Garbarnią miał także spory ciężar gatunkowy, wszak zwycięzca awansował na drugiej miejsce w tabeli, a jest ono premiowane małopolskim finałem. Nowohucianie wystawili mocny skład, a mimo tego "Brązowi" długimi fragmentami dotrzymywali im kroku. Pierwsza bramka padła dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy. Jagła strzelił z dość ostrego kata i piłka poszybowała w "dłuższy róg". Tuż po przerwie Homoncik - po zagraniu Wilka - ładnym uderzeniem wyrównał, a radość "Garbarzy" była tak duża, że po upływie kilkunastu sekund stracili drugą bramkę. Trafienie Leksandra - z dobitki - na 3-1 zadecydowało o sukcesie Hutnika.

Cenne zwycięstwo zanotowała drużyna Górnika Wieliczka. Grała pod wodzą nowego trenera Piotra Pasternaka, miała tylko ośmiu zawodników i to wszyscy z pola. Z konieczności miedzy słupkami stanął Damian Kulma. Zespół z Zabierzowa przeważał, ale akcje były rozgrywane w zbyt wolnym tempie, aby zrobić krzywdę rywalowi.

Wisła Kraków - Cracovia 5-2 (0-0)

1-0 Termanowski 27

1-1 D. Szymula 28