Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy starsi
SMS: Pożegnanie maturzystów rocznika 2011 (STO ZDJĘĆ)2011-04-29 21:37:00

W krakowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego odbyło się dziś uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich. Wśród tegorocznych 56 maturzystów znajduje się wielu młodych piłkarzy, występujących na co dzień w młodzieżowych drużynach Wisły, Cracovii, SMS-u i innych klubów krakowskich oraz podkrakowskich.


Większość można spotkać na boiskach Małopolskiej Ligi Juniorów, niektórzy grywają w Młodej Ekstraklasie, a Michał Czekaj jest powoływany do reprezentacji Polski U-19. Najdalej piłkarsko, do ekstraklasy, doszedł jak na razie Patryk Małecki z Wisły, który jako uczeń klasy III B maturę będzie zdawał z 4-letnim poślizgiem (jednak w późniejszym niż majowy terminie).

Piotr Kocąb, dyrektor SMS ds. sportowych, podziękował za sześć wspólnych lat - uczniom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, trenerom, pracownikom internatu i administracyjnym.

- Większość z was dobrze wypełniała swoje obowiązki, staraliście się godzić naukę ze sportem - mówił do uczniów. - Teraz przed wami egzamin dojrzałości z tego, co tutaj się nauczyliście. Wszystko w waszych głowach i waszych nogach - dodał nawiązując do czekającej ich kariery piłkarskiej i zaapelował: - Starajcie się nas godnie reprezentować na zawodach sportowych i, swoim zachowaniem, na trybunach. Życzę wam, byście kiedyś wystąpili na mistrzostwach świata czy Europy.

Obecny rocznik maturzystów zaczynał naukę gdy dyrektorem był jeszcze, tuż przed przejściem na emeryturę, Zygmunt Szewczyk, jeden z założycieli szkoły przed 15 laty. Miłym akcentem było wręczenie mu piłki z podpisami uczniów.

- To najbardziej efektywny model szkoły przygotowującej młodego człowieka do sportu wyczynowego. Szkoła ta ma kilka ważnych zadań do wypełnienia - ma kształtować osobowość, inteligencję, wiedzę, kulturę, ale słowo klucz to dojrzałość edukacyjna. Ma też uodpornić na zło dziejące się w piłce nożnej - powiedział m.in. b. dyrektor SMS-u.

- Powodzenia we wszystkich egzaminach jakie przed wami postawi życie - życzyła maturzystom Katarzyna Gubernat, wicedyrektor szkoły ds. dydaktycznych. - Wiem, że sobie poradzicie - dodała.

Uroczystość miała podniosły charakter, uczniowie klas trzecich przekazali sztandar szkoły uczniom klas drugich. Najlepsi uczniowie i sportowcy SMS-u otrzymali wyróżnienia i nagrody z rąk dyrekcji i nauczycieli. Zrewanżowali się kwiatami.

Przed uroczystym apelem w szkolnej auli odbyła się w pobliskim kościele msza święta, którą celebrował ks. Józef Caputa, proboszcz parafii św. Wojciecha, duszpasterz sportowców krakowskich.

 

RK

Najlepsi uczniowie, sportowcy, koledzy

Po raz drugi sami maturzyści zadecydowali, którzy uczniowie powinni zostać wyróżnieni. Ich decyzją nagrody otrzymali:
III A
Najlepszy uczeń: Artur Pietras
Super sportowiec: Jarosław Lizak
Świetny kolega: Kamil Kozioł

III B
Najlepszy uczeń: Radosław Grzesiak
Super sportowiec: Konrad Wieczorek
Świetny kolega: Damian Romanek

III C:
Najlepszy uczeń: Konrad Czapeczka
Super sportowiec: Michał Chrapek
Świetny kolega: Bartosz Skóra

Maturzyści SMS 2011

Klasa III A: Lucjan Adamowicz, Mateusz Bachleda, Cezary Copiak, Marcin Denert, Radosław Gil, Adam Gubała, Kamil Kozioł, Jarosław Lizak, Dariusz Lupa, Adrian Mrózek, Mateusz Naróg, Jan Pawlak, Artur Pietras, Łukasz Porcek, Bartłomiej Radzimowski, Michał Sanetra, Robert Smyrak, Konrad Stańczyk, Paweł Tomkiewicz, Dariusz Zawistowski, Michał Żywczak.

Klasa III B: Mateusz Browarnik, Mateusz Florek, Radosław Grzesiak, Michał Karcz, Maciej Kiełb, Paweł Krzeczowski, Patryk Małecki, Przemysław Przytuła, Damian Romanek, Wojciech Szkotak, Konrad Wieczorek, Daniel Witek, Daniel Woźny, Bartosz Zontek.

Klasa III C: Mateusz Arian, Michał Chrapek, Konrad Czapeczka, Michał Czekaj, Sławomir Dudzicki, Jakub Kaganek, Jakub Kapusta, Kamil Kociołek, Sebastian Kuflik, Dawid Litewka, Kamil Migas, Patryk Mucha, Oskar Piech, Adam Popowicz, Marcel Rodziewicz, Piotr Sarota, Bartosz Skóra, Mateusz Śliwiński, Mercedes Coco von Buccow, Bartosz Sochacki, Michał Szewczyk.

W Szkolnym Magazynie Sportowym, piśmie uczniów, nauczycieli i trenerów SMS-u, o pożegnaniu absolwentów rocznika 2011 napisali nauczyciele szkoły:

Jak w poprzednich latach, o tej porze, swoją przygodę ze szkoła zakończyli uczniowie klas trzecich SMS-u. Przed nimi matura - wszystkim życzymy powodzenia na tym egzaminie  i innych, które przyjdzie im zdawać. Dorosłość to trudny czas, ale jak powiedział dyrektor szkoły Mirosław Gilarski o absolwentach: "dzięki wychowaniu oraz wiedzy, którą zdobyli w Szkole Mistrzostwa Sportowego, dadzą sobie radę w środowisku oraz podołają wyzwaniom, jakie niesie życie". Wierzymy, że tak właśnie będzie.


Razem z chłopcami przeżywaliśmy ich sukcesy i porażki: wygrane mecze, zdobyte puchary, świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody, ale i przegrane na boisku, kontuzje, poprawki w sierpniu, wagary, upomnienia i nagany. Nie wszyscy uczniowie, którzy rozpoczęli edukację w tej szkole, wytrwali do końca. Tym bardziej gratulujemy tym, którzy potrafili pogodzić naukę z uprawianiem sportu, treningami,  wyjazdami na kadrę. Sportowiec powinien łączyć piękno ducha i ciała - wierzymy, że naszym absolwentom to się udało. Wspominajcie szkołę, wracajcie do niej, utrzymujcie kontakt z nauczycielami i trenerami, którzy z takim zaangażowaniem pracowali nad waszymi umysłami i kondycją. Pamiętajcie, że "uczenie innych jest darem serca". Trzymamy kciuki! Powodzenia!


m36a.jpg
m2a.jpg
m3a.jpg
m8a.jpg
m9a.jpg
m4a.jpg
m5.jpg
m6a.jpg
m7a.jpg
m1a.jpg
m10a.jpg
m11a.jpg
m12a.jpg
m13.jpg
m14a.jpg
m15a.jpg
m16a.jpg
m17a.jpg
m18a.jpg
m19a.jpg
m20a.jpg
m21a.jpg
m22a.jpg
m23a.jpg
m24a.jpg
m25a.jpg
m26a.jpg
m27a.jpg
m28a.jpg
m29a.jpg
m30a.jpg
m31a.jpg
m32a.jpg
m33a.jpg
m34a.jpg
m35a.jpg
m37a.jpg
m38a.jpg
m39a.jpg
m40a.jpg
m41a.jpg
m42a.jpg
m43a.jpg
m44a.jpg
m45a.jpg
m46a.jpg
m47a.jpg
m48a.jpg
m49a.jpg
m50a.jpg
m51a.jpg
m52a.jpg
m53a.jpg
m54a.jpg
m55a.jpg
m56a.jpg
m57a.jpg
m58a.jpg
m59a.jpg
m60a.jpg
m61a.jpg
m62a.jpg
m63a.jpg
m64a.jpg
m65a.jpg
m66a.jpg
m67a.jpg
m68a.jpg
m69a.jpg
m70a.jpg
m71a.jpg
m72a.jpg
m73a.jpg
m74a.jpg
m75a.jpg
m76a.jpg
m77a.jpg
m78a.jpg
m79a.jpg
m80a.jpg
m81a.jpg
m82a.jpg
m83a.jpg
m84a.jpg
m85a.jpg
m86a.jpg
m87a.jpg
m88a.jpg
m89a.jpg
m90a.jpg
m91a.jpg
m92a.jpg
m93a.jpg
m94a.jpg
m96a.jpg
m97a.jpg
m98a.jpg
m99a.jpg
m100a.jpg
m101a.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty