Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Kraków-Wadowice)

Orzeł Piaski Wielkie - Przeciszovia Przeciszów 2-0 (1-0)

1-0 Petho 24

2-0 Czyżowski 61

Sędziowali: Angelika Kuryło - Mariusz Stolarz, Dominik Jurkiewicz (Brzesko). Żółta kartka - K. Michałek. Widzów 120.

ORZEŁ: Szymacha - Kubera, Ciepły, Wolak, Radwański - Adamczyk (84 Kapera), Petho, Mróz, Gołoś - Sieradzki, Czyżowski.

PRZECISZOVIA: Oczkowski - Gawęda, Trawkowski, Skrobacz, Szafraniec (79 Momot) - K. Całus (46 Bartuś), Przybyła, Romanek, Bartula (80 Pawela), T. Całus - K. Michałek (67 M. Michałek).

W 22 minucie Adamczyk został ostro zaatakowany w polu karnym, ale sędzina uznała, że przewinienia nie było. - Ewidentny karny. Bardziej klarownej sytuacji być nie może - skomentował trener gospodarzy, Marek Holocher. Upłynęła minuta i przed linią szesnastki rzut wolny wywalczył Petho. Do piłki podszedł poszkodowany i trafił w "okienko". Goście mogli wyrównać w 39 minucie; strzelał z woleja Gawęda, ale na jego nieszczęście trafił piłką w nogę Ciepłego! Później Adamczyk z 12-13 metrów uderzył zbyt słabo, a Gołoś w sytuacji jeden na jeden próbował lobować bramkarza.

Po przerwie Przeciszovia podjęła walkę. T. Całus strzelał zza linii pola karnego, lecz futbolówka minęła górny róg. W 56 minucie K. Michałek znalazł się sam przed Szymachą, ale przegrał pojedynek. Pięć minut później było praktycznie po meczu.  Niemal cały zespół gości zaatakował, włączył się także środkowy pomocnik - Przybyła, który wyrzucał piłkę z autu na wysokości pola karnego. Futbolówkę przejęli gospodarze, Kubera uruchomił Gołosia, a ten szybki zawodnik praktycznie bez przeszkód przebiegł 40-50 metrów i choć mógł strzelać zagrał do lepiej ustawionego Czyżowskiego i piłka znalazła się w bramce. W 74 minucie mogło być 3-0, lecz po uderzeniu Czyżowskiego futbolówka trafiła w słupek.