Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Kraków-Wadowice)

Przeciszów Przeciszów - Garbarz Zembrzyce 2-1 (1-0)

1-0 Skrobacz 31

2-0 Szafraniec 57

2-1 Jurasz 70

Sędziowali: Michał Gębala - Bartłomiej Gębala, Dariusz Zawadziński (Chrzanów). Żółte kartki: Ortman, Michałek, Bartula, Momot, Romanek, Płonka - Ł. Puda, Pieczara, Gasek.

PRZECISZOVIA: Oczkowski - Sendera, Trawkowski, Skrobacz, Szafraniec - Momot, Ortman (86 Matla), Romanek, Bartula (71 Domżał) - Płonka (46 Wierzbic), Michałek (76 Mańka).

GARBARZ: Obłaza - Gasek, Kasiński, Kastelik, Ł. Puda - Gaździcki (46 Kotlarczyk), Jurasz, Pieczara (63 Pacyga), Talaga (84 Wyrobek) - S. Puda, Sadowski.

Już w drugiej minucie Garbarz mógł objąć prowadzenie, ale piłka po rzucie wolnym Talagi trafiła w słupek. W 12 minucie dogodną sytuację zaprzepaścił z kolei S. Puda. Osiem minut później Garbarz zdobył bramkę, lecz sędzia odgwizdał dość kontrowersyjnego spalonego.

W 27 minucie drużyna Przeciszovii przeprowadziła akcję, po której mogła objąć prowadzenie, lecz po strzale Romanka Obłaza wybił piłkę na róg. Po upływie kilkunastu sekund - po rogu i główce Skrobacza - zespół Przeciszovii cieszył się ze zdobycia gola.

Bramkę na 2-0 gospodarze zdobyli po dość dziwnej decyzji sędziego - podyktował rzut wolny po faulu Obłazy, który wybił piłkę i wpadł na zawodnika Przeciszovii. Po zagraniu Ortmana futbolówkę do siatki skierował Szafraniec.

Garbarz postawił wszystko na jedna kartę i udało mu się zdobyć gola kontaktowego w 70 minucie - po rzucie rożnym Talagi piłkę głową skierował do siatki Jurasz. Ostatnie 15 minut to napór zespołu Zembrzyc, któremu jednak nie udało się doprowadzić do wyrównania.