Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Myślenice)
PP Myślenice - Hejnał ograny2010-08-18 19:28:00

Niespodzianką II rundy Pucharu Polski w Myślenickiem było zwycięstwo A-klasowego Pasternika Ochojno nad VI-ligowym Hejnałem Krzyszkowice 4-3. Bramki w tym meczu padały seriami: było 2-0, 2-3 i 4-3. Zwycięskiego gola dla Pasternika strzelił w 82. minucie Włudyga finalizując strzałem głową zespołową akcję.

Puchar Polski, Myślenice - II runda

Pasternik Ochojno (A) - Hejnał Krzyszkowice (VI) 4-3 (2-0)
Gole: Nikolin (karny), Grudzień, Mariusz Sarga, Włudyga - Ciaputa 2, Durlatka

Wrzosy Osieczany (B) - Iskra Głogoczów (C) 3-1

Gole dla Wrzosów: Wydra, Wilk, Malec

Huragan Stadniki (C) - Raba Dobczyce (VI) 0-4

Orzeł Nowa Wieś (B) - Halniak Zawada (C) 2-2, karne 5-6

LKS Rudnik (A) - Orzeł Myślenice (A) 0-4 (0-1)

RK

Orzeł gromi

0-1 Rafał Kański 36
0-2 Krzysztof Żak 46
0-3 Michał Lech 54
0-4 Rafał Kański 63

Sędziował Bartłomiej Bała. Żółte kartki: Łapa, Piątek - Lesiński. Widzów 50.
RUDNIK: Dynur (46 Boczkaja) - Drożdż, Marek, Piątek, Wawrzyniak - Starzec (46 Szczurek), Listwan, Łapa, Łopata - Stręk (55 Gancarczyk), Chmielnik (46 Piwowarczyk).
ORZEŁ: Pajka - Ferlak, Mikołajczyk, Ostrowski, Lesiński (70 Cichoń) - P. Łętocha (70 Kucharczyk), Kański, Ślusarz, Święch (60 B. Łętocha) - Mistarz (46 Lech), Żak.

Orzeł Myślenice pokonał na wyjeździe LKS Rudnik 4-0 (1-0) i zapewnił sobie awans do III rundy Pucharu Polski na szczeblu PPN Myślenice. Tym samym Liga Europy zbliża się do Myślenic...

Początek meczu był bardzo wyrównany, a jako pierwsi do głosu doszli gospodarze i mogli objąć prowadzenie, gdy stuprocentową okazję miał Chmielnik. Napastnik Rudnika strzelał głową z kilku metrów, ale kapitalną interwencją popisał Pajka.

W odpowiedzi, po dwójkowej akcji P.Łętochy i Żaka, ten drugi strzelał lewą nogą z jedenastu metrów, ale piłkę pewnie złapał Dynur. W 36. minucie było już 1-0, kiedy z rzutu wolnego Święch zagrał do Ferlaka, a ten dośrodkował na "długi" słupek, gdzie skuteczną główką popisał się Kański.

Początek drugiej połowy miał kluczowe znaczenie, bowiem tuż po wznowieniu gry wprowadzony w przerwie drugi bramkarz rudniczan popełnił fatalny w skutkach błąd: czekał aż z pozoru łatwa piłka dośrodkowana przez Mikołajczyka wpadnie mu w ręce, ale w to wszystko wplątał się Żak i głową skierował ją do bramki.

Kilka minut później było 3-0 dla Orła, gdy po podaniu P. Łętochy z kilku metrów do pustej bramki trafił Lech. Wynik meczu w 63. minucie ustalił Kański. Zawodnik zespołu z Myślenic mocno uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów, a piłka zatrzepotała w siatce obok bezradnego golkipera gospodarzy.

W końcówce miejscowi mieli okazję, aby strzelić gola honorowego, jednak najpierw nie wykorzystali rzutu karnego - Piątek nie trafił w bramkę, a później piłka trafiła w poprzeczkę po ładnym strzale z woleja w wykonaniu Listwana.

Pewny awans Raby

Huragan Stadniki (C) - Raba Dobczyce (VI) 0-4 (0-3)

Gole dla Raby: Flak, D. Piwowarczyk, Grudzień, Mróz
Sędziował Łukasz Wójtowicz.
HURAGAN: Rucki - J. Spytek, Leśniak, Górak, D. Budyn - Ł. Budyn, Piotr Mróz, Góra, M. Spytek - Surma, P. Spytek.
RABA: Ruman - Latoń, Godula, Grudzień (46 K. Budyn), Budzowski (46 K. Piwowarczyk) - Krawczyk (46 Choroba), D. Piwowarczyk, Paweł Mróz, Hyży - Flak (46 Rapacz), Gorzkowski.

Piłkarze Raby pewnie ograli występujący w C klasie zespół Huraganu Stadniki. Już w pierwszej połowie mogło paść dużo więcej bramek niż tylko te trzy, które wbili gospodarzom biało-niebiescy. Po zmianie stron przewaga zespołu z Dobczyc była nadal widoczna, ale goście dopisali do swego dorobku tylko jedno trafienie. Na więcej nie pozwolił golkiper Huraganu - Edward Rucki, który uchronił swój zespół od wyższej porażki.

Aktualizacja 19.08.2010 11:10