Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > B klasa (Kraków II)
Wysokie zwycięstwo Sportowca nad Bronowickim

Bronowicki Kraków - Sportowiec Modlniczka 0-6 (0-2)

0-3 Szopa
0-4 Chachlowski
0-5 Adam Kozień
0-6 Skotniczny
BRONOWICKI: Kwarciak - Musiał (65 Butenko), Kaczmarczyk, Soczyński, Kociołek, Harańczyk (90 Bąbka), Kołodziejczyk (75 Hrabia), Dzikowski, Groniak, Baster, Klimczak (55 Wójtowiec).

SPORTOWIEC: Bulka - Skotniczny, Radwanek, B. Kozień, Szczygieł - Grad (70 Janik), Mazur, A. Kozień, Szopa - Zaklewski (60 Ćwięczek), Chachlowski (80 Garzeł).

Drużyna Sportowca wygrała na wyjeździe w "derbowym" meczu z Bronowickim 6-0 i umocniła się na pozycji lidera. Ozdobą spotkania był gol Skotnicznego (b. zawodnika... krakowian), który w ostatniej minucie minął czterech rywali w polu karnym i z najbliższej odległości trafił do bramki.

Na początku niespodziewanie inicjatywa należała do gospodarzy. Mieli oni kilka groźnych stałych fragmentów, jednak obrona Sportowca za każdym razem zażegnywała niebezpieczeństwo. Wszystko odwróciło się, gdy B. Kozień dał prowadzenie swojej drużynie strzałem głową. Była to jego pierwsza bramka w barwach Sportowca. Po tym golu gościom grało się łatwiej i to oni stali się stroną przeważającą. Na 2-0 podwyższył Chachlowski, który odwrócił się z obrońcą "na plecach" i umieścił piłkę w siatce. Warto podkreślić, że drugą asystę zaliczył Szopa.

W drugiej połowie Sportowiec dalej atakował. Najpierw bramkę strzelił Szopa, później ponownie Chachlowski, który minął obrońcę na połowie i będąc sam na sam dopełnił formalności. Na 5-0 podwyższył A. Kozień, który otrzymał piłkę z prawej strony, spokojnie ją przyjął piłkę i trafił do siatki obok bezradnego bramkarza. Goście mogli zdobyć honorowego gola, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepewną interwencję Bulki wykorzystał Michał Hrabia, ale jego strzał obronił... jego kolega z drużyny, wybijając piłkę z linii.

W ostatniej minucie swoją akcję miał Skotniczny, były zawodnik Bronowickiego, który w indywidualnej akcji minął 4 rywali i z najbliższej odległości pokonał bramkarza.

Warto odnotować, ze Sportowiec kończył mecz w dziesiątkę, bo kilka minut przed końcem z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Radwanek. Gospodarzom nie można odmówić zaangażowania, jednak katastrofalne błędy w obronie były przyczyną tak wysokiej porażki.