Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > B klasa (Kraków II)

Fitball Szklary - Maszycanka Maszyce 3-2 (2-0)

Gole: Michał Kryskowiak, Rafał Szczepański, Jakub Jurczyk - Konrad Wójtowiec 2
MASZYCANKA:
Ogórek - Sobociński, Jaworski (46 D. Kopijka), R. Kopijka, M. Cieślik, Karpała, K. Cieślik, Federowicz, Górski (60 Piekara) - Leszczak, Wójtowiec.

Mecz miał dwa różne oblicza. W pierwszej połowie przewagę posiadali piłkarze Fitballu. Po przerwie inicjatywę przejęli zawodnicy z Maszyc.

Fitball wykorzystał indywidualne błędy w obronie Maszycanki. Pierwsza bramka to efekt braku asekuracji w obronie. Pomocnik Fitballu, przez nikogo nie kryty, oddał strzał, co prawda w słupek, ale odbita piłka trafiła w interweniującego Ogórka i było 1-0 dla gospodarzy. Drugi gol, strzelony po rzucie rożnym, spowodował, że na przerwę zwycięsko 2-0 schodziła ekipa gospodarzy.

Po zmianie stron Maszycanka ruszyła do szturmu stwarzając kilka dogodnych sytuacji. Zostało to uwieńczone kontaktowym golem uzyskanym przez Wójtowca. Kolejne okazje mieli m.in. Górski (z 5 metrów w bramkarza), Cieślik i Federowicz, który ostemplował słupek. Fitball nastawiony był na grę z kontrataków. Jedna z takich kontr przyniosła efekt. Napastnik miejscowych wykorzystując gapiostwo i bierną postawę w obronie Maszycanki (w polu karnym  był tylko jeden napastnik Fitballa i pięciu zawodników z Maszyc), po idealnej wrzutce od swojego partnera pokonał Ogórka strzałem głową. Mimo takiego obrotu sprawy Maszycanka nadal dążyła do strzelenia gola. 8 minut przed końcem meczu ponownie na listę strzelców wpisał się Wójtowiec. Więcej goli nie padło.