Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > B klasa (Brzesko)

1-2 Czyż 73
Sędziował p. Smoleń. Widzów 60.
GROM:
Sacha - Wojnicki, Czesak, Gołąb, Niewola - Czyż, Drużkowski, Miroszewski (75 Osiński), Witek - Kłusek (70 Urbański), Koczwara.

Grom wygrał drugie z kolei spotkanie wyjazdowe, jednak tym razem nie było już tak łatwo jak z drużyną ze Stróży. Spotkanie rozpoczęło się bardzo niefortunnie dla zawodników z Sufczyna, gdyż w 22 minucie spotkania piłkę z siatki musiał wyciągać Sacha po strzale w "okienko" jednego z graczy Temidy. Chwilę później kilka groźnych akcji przeprowadzili goście jednak w dogodnych sytuacjach nie decydowali się na strzały. Najlepszej okazji na doprowadzenie do remisu nie wykorzystał Koczwara, po jego strzale głową z 5 metra piłka powędrowała nad poprzeczką bramki gospodarzy. Niewykorzystane sytuacje drużyny z Sufczyna mogły się na niej zemścić tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. W pole karne wpadł z piłką jeden z zawodników Temidy, najpierw oddał bardzo groźny strzał, po którym piłka uderzyła w słupek a następnie wróciła pod jego nogi, co totalnie zmyliło bramkarza gości, jednak w sytuacji sam na sam z bramką nie zdołał z 3 metrów posłać piłki do bramki Gromu.
W drugiej połowie to zawodnicy Gromu wyszli na murawę bardziej skoncentrowani, spychając wyraźnie drużynę ze Złotej do defensywy. Na rezultaty takiej strategii nie trzeba było długo czekać. Najpierw bardzo groźny strzał oddał Koczwara, jednak bramkarz Temidy zdołał wypiąstkować piłkę na rzut rożny. Kilkanaście minut później - w 71 minucie spotkania - Gołąb idealnie dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Wojnicki, który z kilku metrów strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Dwie minuty później wynik spotkania na 1-2 ustalił Czyż, wykorzystując nieporadną interwencje bramkarza po strzale Urbańskiego. Zawodnicy Temidy nie potrafili otrząsnąć się po stracie dwóch bramek w tak krótkim czasie. W końcówce spotkania kilka razy próbowali strzelać na bramkę strzeżoną przez Sachę, jednak były to bardzo niecelne strzały.