Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Oświęcim)

2-0 A. Żmuda 50

Widzów 200.
SOŁA: Szymański – Kramarczyk, Dusik, K. Handy, Kozieł – Hadała, K. Żmuda, Bartula, Rusek – Wójcik, A. Żmuda.
ORZEŁ: Radwan – Kasperek, Malarz, Matonóg, Gołba – Juraszek, Gołębiowski, Achinger, Łysoń – Migdałek, Smolec.

Beniaminek z Łęk pokonał w derbach kęckiej gminy witkowickiego Orła 2-0 i ruszył w pogoń za prowadzącą w tabeli klasy A imienniczką z Oświęcimia.

Podopieczni Kamila Żmudy zasłużenie zaksięgowali komplet punktów. Skazywani w Łękach na pożarcie witkowiczanie trzymali się dzielnie przez niemal całą pierwszą połowę. Bramkarz Orła skapitulował dopiero na 5 minut przed przerwą. Kapitalnym podaniem popisał się Dariusz Wójcik, a na listę strzelców wpisał się Adam Żmuda.

Ten sam duet wystąpił w głównych rolach krótko po zmianie stron. Ponownie świetna asysta Wójcika otworzyła Żmudzie drogę do bramki rywali. Zespół prowadzony przez Józefa Gembalę ambitnie do końca szukał kontaktowego trafienia, ale Szymański zachował czyste konto.