Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Seria Orła

Orzeł Myślenice - Clavia Świątniki Górne 1-0 (0-0)

1-0 Rafał Kański 58 (karny)
Sędziował Gerard Teper. Żółte kartki: Mistarz, Cichoń, Kański, Ślusarz, Lech, B. Łętocha. Widzów 100.
ORZEŁ: Pajka - Ferlak (71 B. Łętocha), Mikołajczyk, Bała, Cichoń - Ostrowski, Kański, Ślusarz, Święch (82 Kucharczyk) - Mistarz (56 Lech), P. Łętocha (56 Żak).

Orzeł pokonał skromnie 1-0 Clavię, notując czwarte zwycięstwo z rzędu w rundzie jesiennej A klasy. Złotego gola na wagę trzech punktów zdobył Rafał Kański z rzutu karnego.

Mecz nie należał do tych, które nazywa się pięknymi widowiskami, bo Orzeł zagrał nieco poniżej oczekiwań, ale mimo to zgarnął komplet punktów. Clavia w pierwszej połowie stworzyła sobie dwie dogodne okazje, kiedy Ścibor dwukrotnie główkował z bliska, ale najpierw strzał z dwóch metrów obronił Pajka, a potem z trzech metrów trafił w słupek.

Tym razem szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych Marka Dragosza. Odpowiedział natychmiast Kański, który strzelił - wydawało się - prawidłowego gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia go nie uznał i ukarał zawodnika Orła kartką za krytykę jego orzeczeń. Przed przerwą szansy szukał jeszcze Ostrowski, ale najpierw ostemplował poprzeczkę strzelając z dystansu, a potem z obrębu szesnastki trafił wprost w bramkarza.

Po zmianie stron Orłowcy byli znacznie lepiej zorganizowani w grze, ale okazji podbramkowych było jak na lekarstwo. Poczynania ofensywne ożywiło wejście Lecha w 56. minucie, gdyż już dwie minuty później znalazł się w sytuacji "sam na sam" i trafił w słupek, a sędzia dopatrzył się w tym samym momencie faulu na Żaku i podyktował jedenastkę.

Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Rafał Kański. Zawodnicy Clavii próbowali wyrównać stan rywalizacji, ale ich gra polegała na długich piłkach na napastników, co nie przynosiło żadnych pozytywnych efektów. Dwukrotnie było groźnie pod bramką Orła po rzutach wolnych zza pola karnego, ale obydwa strzały przyjezdnych trafiły w sam środek bramki.

Orzeł pomimo niezbyt dobrej gry zgarnął komplet punktów i było to, licząc mecze pucharowe, siódme zwycięstwo z rzędu dla myślenickiej ekipy.