Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Ostatni transfer Błękitnych Modlnica2011-03-21 12:37:00

W ostatniej chwili, tuż przed zamknięciem okienka transferowego, A-klasowy zespół Błękitnych Modlnica pozyskał napastnika, który powinien być dużym wzmocnieniem formacji ataku i stworzyć nowe możliwości trenerowi Piotrowi Pasternakowi.

Daniel Suchan (ur. 2.06.1989) przybył do Błękitnych z Wieczystej Kraków (VI liga), jednak w rundzie jesiennej był wypożyczony do Słomniczanki (V liga).

Nowy napastnik rozegrał trzy sparingi w drużynie Błękitnych strzelając 3 bramki. Jest to trzeci tegoroczny transfer klubu z Modlnicy, po bramkarzu Jakubie Masiuku i obrońcy Rafale Stokłosie.

Ostatnie sparingi Błękitnych

12.03.2011
LKS Śledziejowice - Błękitni Modlnica 7-1 (1-1)
Gole dla Błękitnych: Kwaśniewski
Mecz odbył się na boisku Gwiazdy Brzegi.
BŁĘKITNI: Habuda - Lusina, Kwaśniewski, Zaporowski, Żurek - Maciejaszek, Szumiec, Pyzioł, M. Nawrot - Piszczek, Szumny. Na zmiany wchodzili: Zegarmistrz, testowany WB, były też zmiany powrotne i zmiany pozycji.

Po kapitalnym meczu i wysokim zwycięstwie tydzień wcześniej nad Kaszowianką, przyszedł zimny prysznic i fatalna postawa całej drużyny Błękitnych w spotkaniu z jedną z najsłabszych drużyn VI ligi.

Jedynym usprawiedliwieniem, ale na pewno nie dla tak wysokiej porażki, jest brak niemal całej defensywy i dwóch bramkarzy. Nieobecność Regulskiego, Masiuka, Stokłosy, Kuciela, Zabiegaja, Bruda, Barana czy Baryły na pewno miała wpływ na grę modlniczan, jednak w I połowie meczu Błękitni nie byli słabsi od Śledziejowic. Za to postawa w drugiej połowie była żenująca.

W I połowie Błękitni sprawiali lepsze wrażenie, prowadzili grę, częściej zagrażali bramce 6-ligowców, jednak po jednym z wielu błędów w obronie stracili bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ozdobą był na pewno gol Kwaśniewskiego, po uderzeniu głową w "długi" róg, w samo "okienko", po dośrodkowaniu Maciejaszka z kornera.

Druga połowa to był koszmar w wykonaniu podopiecznych Piotra Pasternaka. Najbardziej raził w oczy brak zaangażowania, masa niecelnych podań i niezliczona ilość strat.

20.03.2011
Orzeł Myślenice - Błękitni Modlnioca 1-1 (0-0)
Gole: Mikołajczyk - Zegarmistrz
Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Myślenicach.
ORZEŁ: Pajka (70 Filipiec) - Gracz (46 Pachacz), Ostrowski (46 Kasprzyk), Mikołajczyk, Cichoń - Łacny (46 Bzdek), Kański, Święch, Żak (46 Karpeta), Ferlak (46 Lech), P. Łętocha.
BŁĘKITNI: Regulski (46 Masiuk) - Zaporowski, Kwaśniewski, Stokłosa, Żurek - Maciejaszek, Szumiec, M. Nawrot - Piszczek, Suchan, Szumny. Na zmiany wchodzili: Pyzioł, Zegarmistrz, Lusina.

W związku z odwołaniem meczu ligowego z Partyzantem Dojazdów, Błękitni rozegrali sparing z wiceliderem myślenickiej A klasy, Orłem Myślenice. Trenerem gospodarzy jest były trener Błękitnych - Marek Dragosz.

Błękitni przystąpili do meczu z pozyskanym w ostatniej chwili z Wieczystej Kraków Danielem Suchanem i od początku wysokim pressingiem ruszyli na rywala. Na sytuacje bramkowe nie trzeba było długo czekać, jednak zabrakło skuteczności Piszczkowi, Suchanowi, Szumnemu czy M. Nawrotowi. W I połowie zdecydowanie lepiej prezentowała się drużyna z Modlnicy, jednak nie przełożyło się to na bramki.

Początek drugiej połowy to dominacja Orła, który groźniej zaatakował, jednak wciąż kibice nie mogli doczekać się bramek. Kiedy Błękitni znów zaczęli odzyskiwać panowanie na boisku, Orzeł niespodziewanie zdobył gola, po pięknym strzale Mikołajczyka. Modlniczanie nie poddali się i w krótkim czasie wypracowali cztery wyśmienite sytuacje bramkowe. 3-krotnie w idealnych sytuacjach znalazł się Piszczek, ale tego dnia nie mógł trafić do bramki rywala. Raz trafił w słupek, raz piłka trafiając w poprzeczkę odbiła się od linii bramkowej, a innym razem przeszła obok bramki. Jak się strzela pokazał Michał Zegarmistrz w sytuacji "sam na sam", podcinką w stylu Tomasza Frankowskiego, zdobywając wyrównującą bramkę.

Mecz zakończył się remisem i wszyscy byli zadowoleni nie tyle z wyniku, co z jakości jaką obie drużyny zaprezentowały na boisku. Widać, że zarówno Orzeł, jak i Błękitni są bardzo dobrze przygotowani do sezonu i będą liczyły się w swoich grupach w walce o awans do wyższej ligi.

W drużynie z Modlnicy nie wystąpili kontuzjowani Brud, K. Nawrot i Baryła oraz Baran (praca), Zabiegaj (grał w drużynie juniorów), Kuciel (chory).

Błękitni przed sezonem

Trener Piotr Pasternak tej zimy zorganizował swoim podopiecznym 9 meczów sparingowych, z których Błękitni 5 wygrali, 3 przegrali i 1 zremisowali. Najskuteczniejszym zawodnikiem tradycyjnie został Marcin Piszczek z dorobkiem 7 bramek.

W pierwszej fazie przygotowań Błękitni trenowali głównie siłę i wytrzymałość na obiektach klubowych oraz na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Modlnicy.

Na początku lutego przez siedem dni trwał obóz dochodzeniowy (obiekty Bronowianki i w terenie), następnie na boiskach ze sztuczną nawierzchnią (Jadwiga i SMS) podopieczni trenera Pasternaka trenowali już głównie z piłkami, doskonaląc dynamikę i technikę.

W przerwie zimowej udało się pozyskać z Nadwiślanu Kraków Jakuba Masiuka, który będzie rywalizował z Sebastianem Regulskiem o miano bramkarza nr 1.

Drugim transferem zimowym jest Rafał Stokłosa, który przez ostatnią rundę nie grał w piłkę z powodów zawodowych. Za namową kolegi Marcina Piszczka oraz trenera Pasternaka, Rafał zdecydował się kontynuować grę w piłkę i w meczach sparingowych pokazał, że będzie bardzo dużym wzmocnieniem formacji obronnej, a warto wspomnieć że w CV Rafała są kluby IV-ligowe (Garbarnia i Płomień Jerzmanowice). Trzeci transfer to napastnik Daniel Suchan (patrz wyżej).

W okresie przygotowawczym sporym problemem trenera Pasternaka były kontuzje, które prześladowały jego podopiecznych. Już na pierwszym treningu noworocznym skręcenia stawu kolanowego doznał Kwaśniewski i do treningów wrócił dopiero pod koniec lutego. Kolejnym pechowcem był Brud, który przez długi czas zmagał się z kontuzjowaną kostką, a gdy już ją wyleczył i wracał do formy, po brutalnym faulu jednego z zawodników Kaszowianki, wylądował z nogą w gipsie i najwcześniej do treningów wróci za 5-6 tygodni. Groźnego urazu w meczu z Zieleńczanką doznał Krystian Nawrot. Upadając złamał obojczyk i do dyspozycji trenera będzie na ostatnie mecze sezonu.

Po 2-tygodniowej przerwie spowodowanej urazem kostki do treningów wrócił Baryła, po którym znów wylądował z ostrym przeziębieniem na L4.

Jednak mimo różnych mniejszych lub większych problemów z dużym optymizmem Błękitni przystępują do rundy rewanżowej. Drużyna solidnie przepracowała przygotowany przez trenera Pasternaka okres przygotowawczy i dysponuje wystarczającym potencjałem, żeby pokonać każdego przeciwnika. Umiejętności poszczególnych zawodników są bardzo wysokie jak na tę klasę rozgrywkową, jednak najważniejszy w piłce nożnej jest kolektyw i jeśli zawodnicy będą stanowić jedność jako zespół, to wszyscy związani z klubem powinni mieć sporo powodów do zadowolenia.