Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Kraków III)
Udany debiut Włodarza w Tęczy2013-04-21 08:06:00

Tęcza wygrała sobotnie spotkanie z Iskrą Krzęcin 2-0. W roli nowego szkoleniowca zespołu z Piekar wystąpił Robert Włodarz i zaliczył znakomity debiut.

A3 Kraków: Tęcza Piekary - Iskra Krzęcin 2-0 (2-0)

1-0 Żyła 5

2-0 Jasiołek 25

TĘCZA: Nędza - Kuchasz (Królik), Nogieć, Jasiołek, Kopijka (Kapusta) - Pyla, Steczko (Karcz), Czech, Żyła, Kozioł (Meus) - Michalczyk.

Obie drużyny pokazały waleczny futbol, walczyły nie tylko z sobą, ale i z wiatrem, który albo pomagał jednym albo przeszkadzał drugim.

W pierwszej połowie padły trzy bramki, dwie dla Tęczy i jedna dla Iskry, która po dyskusji między arbitrem bocznym i głównym nie została uznana. Gole dla gospodarzy zostały uzyskane w podobnych okolicznościach. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Żyła, który z okolicy piątego metra w wielkim zamieszaniu posłał piłkę w dalszy róg bramki. Było to jego szóste trafienie w tym sezonie. Drugiego gola dla Piekar zdobył Jasiołek. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska najpierw główkował, ale piłka została zablokowana i trafiła pod nogi stopera Tęczy, który przy drugim podejściu posłał ją do siatki.

W drugiej połowie na listę strzelców mógł wpisać się w ekipie z Piekar Piotr Pyla. Akcja rozpoczęła się po przejęciu piłki w polu karnym Tęczy. Długie podanie trafiło do Michalczyka, który popędził w stronę bramki Iskry. Będąc już w polu karnym podał do wbiegającego w pole karne Pyli, który uderzył precyzyjnie, lecz bramkarz przyjezdnych wykazał się nie lada sprytem.