Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Kraków III)
Tęcza nad Wisłą2013-02-17 21:59:00

W niedzielę przed południem A-klasowa Tęcza Piekary zmierzyła się towarzysko z B-klasową Wisłą Rząska, wygrywając 3-1.

Wisła Rząska - Tęcza Piekary 1-3 (1-1)

Gole: ??? - A. Ludwikowski, Piotr Pyla, Michalczyk

TĘCZA, I połowa: Z. Ludwikowski - Kadula, Jasiołek, Palonek, Jaskowski - Szalus, M. Pitra, Florian, Karcz, Królik - J. Pitra.

TĘCZA, II połowa: Z. Ludwikowski - Kuchasz, Jasiołek, Paweł Pyla, Kopijka, - Meus, Steczko, A. Ludwikowski, Kozioł - Piotr Pyla, Michalczyk.

Jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy z Rząski. Akcję sfinalizował jeden z napastników, który dopełnił formalności trafiając do pustej siatki. W odpowiedzi do wyrównania doprowadził Adrian Ludwikowski, który wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową pokonał bramkarza Wisły. W pierwszej połowie oba zespoły miały jeszcze po jednej dogodnej sytuacji.

Po przerwie w szeregach Tęczy znalazło się aż 9 zmienników i drużyna z Piekar uzyskała przewagę. Co ciekawe, mimo licznych okazji do strzelenia bramki zespół trenera Pawła Pyli sam mógł zostać skarcony przynajmniej trzy razy. Wisła wszystkie swoje szanse miała po kontratakach. Na linii bramkowej znakomicie spisywał się Ludwikowski, który wybronił trzy sytuacje sam na sam. Poczynania Tęczy w II połowie zakończyły się ostatecznie dwoma bramkami. Po ładnej wymianie piłki między Kopijką, Koziołem i Piotrem Pylą, ten ostatni uderzeniem sprzed szesnastego metra pokonał bramkarza z Rząski. Na 3-1 podwyższył Michalczyk, który wykończył główką akcję Kamila Kozioła.

Wisła pokazała się z niezłej strony, a 9. miejsce jakie zajmuje w swojej lidze nie odzwierciedla poziomu tej drużyny.