Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
Juvenia pogromcą faworytów2013-04-23 20:05:00

Juvenia przed tygodniem pokonała ówczesnego wicelidera - Sokół, a w niedzielę zwyciężyła aktualnego przodownika - Michałowiankę. Oba mecze zakończyły się identycznym wynikiem 2-1.

A1 Kraków: Juvenia Prandocin - Michałowianka Michałowice 2-1 (0-1)

0-1 Dębowski 17

1-1 Pater 51 (karny)

2-1 Walka 80

JUVENIA: Kuś - Dominik, Zdeb, Pater, Bursa, Kolano, Komenda, Zębala, Lepiarczyk (83 Puchała), Włodarczyk (75 Kolasa), Walka.

W I połowie piłkarze z Michałowic uzyskali przewagę, dokumentując ją golem w 17. minucie. Dębowski uderzył z wolnego z ok. 30 metrów zaskakując golkipera gospodarzy Kusia.

Zaraz po przerwie miejscowi wyrównali z karnego podyktowanego za faul na Włodarczyku. Jedenastkę wykonał niezawodnie Pater. Losy spotkania rozstrzygnęły się na 10 minut przed końcem. Zębala dośrodkował z wolnego, lot piłki zmienił Walka i piłka wpadła do siatki.

- Być może jeszcze piłka odbiła się od któregoś z obrońców Michałowianki, ale bramkę trzeba zapisać Walce. Cieszymy się z tego zwycięstwa, staramy się w każdym meczu grać najlepiej jak potrafimy - skwitował Andrzej Zdeb, prezes Juvenii.