Strona główna > Piłka ręczna
Rio 2016: Piłkarze ręczni w ćwierćfinale2016-08-15 18:26:00

Mimo porażki ze Słowenią 20-25 polscy piłkarze ręczni awansowali do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju w Rio de Janeiro. W środę naszym rywalem będzie Chorwacja.

Biało-czerwonym pomogli Niemcy, którzy pokonali zagrażający nam w tabeli Egipt 31-25.

POLSKA – SŁOWENIA 20-25 (13-13)

POLSKA: Wyszomirski 2, Szmal – Daszek 2, Krajewski 1, Wiśniewski 2, Bielecki 4, Syprzak 2, Kus, Szyba 3, Jachlewski 1, Lijewski 2, Jurkiewicz 1, Jurecki.

SŁOWENIA: Lesjak, Skof – Zorman 3, Kavticnik 4, Janc 1, Bezjak 2, Cingesar 1, Gaber 1, Razgor 2, Zarabec 7, Dolenec 2, Blagotinsek 2, Poteko.

Polacy zagrali dobrze tylko fragmentami - na początku, pod koniec I połowy i między 39. a 44. minutą...

Zaczęło się od prowadzenia, gola na 4-1 zdobył... bramkarz Wyszomirski. Rywale odpowiedzieli czterema trafieniami z rzędu, po czym stale utrzymywali 1-2-bramkową przewagę. Dopiero na finiszu pierwszej części gry udało się nam wyrównać, na 13-13 strzelił znów Wyszomirski.

Po przerwie Słoweńcy postawili mur w defensywie. W 39. minucie przegrywaliśmy 14-18. Przez następnych 5 minut udało się dojść do stanu 17-18, ale na więcej nie było naszych stać. Wkrótce było 17-21, 19-24, a skończyło się porażką 20-25. W II połowie polski zespół zdołał zdobyć zaledwie 7 bramek!!! Żelazna defensywa rywali i nasz brak skuteczności znalazł wyraz w fatalnej statystyce biało-czerwonych: 20 goli na 44 rzuty (Słoweńcy: 25/38).

Polacy zajęli czwarte miejsce w grupie.

Grupa A

Francja - Dania 33-30

Chorwacja - Tunezja 41-26

Katar - Argentyna 22-18

Kolejność: 1. Chorwacja 8, 2. Francja 8, 3. Dania 6, 4. Katar 5, 5. Argentyna 2, 6. Tunezja 1 pkt.

Grupa B

Polska - Słowenia 20-25

Niemcy - Egipt 31-25

Szwecja - Brazylia 30-19

Kolejność: 1. Niemcy 8, 2. Słowenia 8, 3. Brazylia 5, 4. Polska 4, 5. Egipt 3, 6. Szwecja 2 pkt.

Ćwierćfinały (środa):

Chorwacja - Polska (1:30)

Dania - Słowenia (22:00)

Brazylia - Francja (15:00)

Niemcy - Katar (18:30)

W półfinale zwycięzca meczu Chorwacja - Polska zagra ze zwycięzcą spotkania Dania - Słowenia.

Aktualizacja 16.08.2016 5:00