Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Remis z Serbami2017-06-15 09:43:00

W piątej serii spotkań kwalifikacji EHF EURO 2018 reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zremisowała w Niszu z Serbią 34:34 (19:19). Biało-czerwoni nie mają szans na awans.

Serbia – Polska 34:34 (19:19)

SERBIA: Cupara, Milić – Djordjić – 1 bramka, Djukić 2, Ilić 3, Marković 3, Marsenić 3, D. Nenadić 1, P. Nenadić 11, Nikolić, Obradović 2, Radivojević, Rnić, Stanojević, Stojković 5, Zelenović 3.

POLSKA: Malcher, Kornecki – Bąk, Chrapkowski 7, Czuwara 1, Genda, Kondratiuk, Krajewski 7, Moryto 6, Potoczny 3, Przybylski 8, Sićko, Syprzak 1, Szpera, Walczak 1, Łangowski.

Twarda postawa w obronie, świetne interwencje Mateusza Korneckiego, szybkie akcje i ciekawe rozwiązania w ofensywie – gra biało-czerwonych mogła się podobać. Tym występem prowadzona przez nowego selekcjonera Piotra Przybeckiego, odmłodzona polska drużyna wlała spora porcję optymizmu w serca kibiców handballu nad Wisłą.

Gwoli prawdzie bliżsi zwycięstwa byli Polacy, którzy w drugiej połowie prowadzili już trzema trafieniami. Petar Nenadić i doskonale znany w Polsce – Rastko Stojković zdołali jednak w finałowych minutach poderwać drużynę gospodarzy i doprowadzić do remisu.

Zespół Przybeckiego kwalifikacje zakończy w najbliższą niedzielę (godz. 14:30), grając w sopocko-gdańskiej ERGO ARENIE przeciw Rumunii.