Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Leszek Krowicki trenerem reprezentacji piłkarek ręcznych2016-07-04 20:27:00

Leszek Krowicki – utytułowany  i uznany w świecie trener – został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej. Nowy trener rozpocznie pracę 1 września 2016 r.  Kontrakt został podpisany na 4 lata, zgodnie z cyklem olimpijskim, tj. do 31 sierpnia 2020 roku.


Leszek Krowicki w latach 1986-88 był drugim trenerem reprezentacji Polski kobiet oraz trenerem Startu Gdańsk. Od 1989 roku pracuje w Niemczech. Był szkoleniowcem czołowych żeńskich klubów Bundesligi, m.in. TuS Walle Bremen i BSV Buxtehuder. Był również pierwszym trenerem reprezentacji męskiej Holandii. Od 2005 roku do dziś jest trenerem żeńskiego klubu VfL Oldenburg. Jako trener trzykrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec oraz czterokrotnie Puchar Niemiec i raz Superpuchar Niemiec. Dwa razy zdobył Puchar Europy. Ponadto był w finale i dwukrotnie w półfinale Pucharu Europy. Na swoim koncie ma także tytuł klubowego wicemistrza Europy.

Był reprezentantem Polski. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo i trzykrotnie wicemistrzostwo Polski. Uczestniczył w europejskich rozgrywkach pucharowych.


Jan Korczak–Mleczko

Rzecznik prasowy ZPRP

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty