Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
PIŁKA RĘCZNA: Droga do Londynu2011-01-25 15:48:00

W olimpijskim turnieju piłki ręcznej w Londynie 2012 weźmie udział 12 zespołów żeńskich i 12 męskich. Awans zapewniony ma Wielka Brytania - jako gospodarz. Kwalifikację zdobędą także mistrzowie świata - mężczyzn z obecnie rozgrywanego turnieju w Szwecji oraz kobiet z grudniowych zawodów w Brazylii.


Kolejne cztery miejsca zajmą mistrzowie kontynentów - Europy, Azji, Afryki i Ameryki. Wśród pań awans wywalczyły już Norweżki, które wygrały niedawno zakończone mistrzostwa Starego Kontynentu. Wśród mężczyzn awans na igrzyska zdobędzie złoty medalista ME, które odbędą się w styczniu 2012 roku w Serbii.

O pozostałe sześć wolnych miejsc walka toczyć się będzie podczas trzech olimpijskich turniejów kwalifikacyjnych IHF, zaplanowanych na kwiecień (dla mężczyzn) i maj 2012 (dla kobiet). Z każdego z tych trzech turniejów do Londynu pojadą dwa najlepsze zespoły.

W jaki sposób można się zakwalifikować do tych turniejów przedolimpijskich?

Drużyny, które zajmą na MŚ 2011 miejsca od 2 do 7 awansują do nich bezpośrednio. Teamy z miejsc 2-4 będą gospodarzami trzech turniejów.
Stawkę uzupełni 6 zespołów - po jednym z Afryki, Azji, Ameryki i Europy, a ponadto dwa z kontynentów, które najlepiej wypadną na obecnych MŚ w Szwecji. Wiadomo już, że będą to ekipy z Europy i Ameryki (dzięki dobrej postawie Argentyny).
W trzech turniejach przedolimpijskich wystąpi więc 8 drużyn z Europy, 2 z Ameryki oraz po jednej z Azji i Afryki.

Terminy kwalifikacji kontynentalnych:

luty 2011 - Mistrzostwa Afryki (mężczyźni i kobiety)
październik 2011 - Azja, turniej kwalifikacyjny (kobiety)
październik 2011 - Igrzyska Panamerykańskie (mężczyźni i kobiety)
listopad 2011 - Azja, turniej kwalifikacyjny (mężczyźni)
styczeń 2012 - Mistrzostwa Europy (mężczyźni)

ihf/rst

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty