Strona główna > Sportowe Podkarpacie
TdP: Holender najszybszy w Rzeszowie2014-08-05 22:56:00

Theo Bos z grupy Belkin wygrał III etap 71. Tour de Pologne. Holender triumfował po sprinterskim finiszu na ulicach Rzeszowa. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Czech Petr Vakoc z grupy Omega Pharma-Quick Step.

Trzeci etap z Kielc do Rzeszowa liczył 174 kilometry. Podobnie jak na poprzednich dwóch etapach niedługo po starcie trzeciego uformowała się ucieczka. We wtorek jechało w niej czterech kolarzy, w tym dwóch Polaków – Mateusz Taciak z CCC Polsat Polkowice i Paweł Franczak z Reprezentacji Polski. Na Lotnej Premii LOTTO w Głogowie Małopolskim pierwszy finiszował Bjorn Thurau, a Franczak był trzeci. Na Górskiej Premii TAURON trzeciej kategorii w Rzeszowie najszybszy był Taciak, a drugie miejsce zajął Franczak.

Na rundach w Rzeszowie peleton doścignął uciekinierów, a o zwycięstwie decydował sprinterski finisz. Jako pierwszy na metę wpadł Theo Bos, tuż za nim finiszowali Słoweniec Luka Mezgec (Giant – Shimano) i Australijczyk Michael Matthews (ORICA GreenEdge). Dzięki zwycięstwu Theo Bos awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą 27 sekund do Vakoca. Taką samą stratę ma drugi w klasyfikacji Hutarovich. Najwyżej z Polaków plasuje się Paterski - jest ósmy (35 sekund straty). Rafał Majka zajmuje 24. pozycję (+0.37).

Liderem klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON pozostaje Maciej Paterski, Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO to nadal Petr Vakoc, a klasyfikację punktową LANG TEAM otwiera Białorusin Jauheni Hutarovich. Najbardziej walecznym Polakiem na III etapie był Paweł Franczak.

W środę najdłuższy etap 71. Tour de Pologne z Tarnów Gemini Park do Katowic. Trasa liczy aż 236 kilometrów.