Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Startuje II liga: mocne Podkarpacie, skromna Małopolska2010-07-30 23:52:00

Dziś rusza II liga piłkarska, dużo w niej zmian, parę mocnych klubów. Mocną reprezentację ma Podkarpacie, stan małopolskich II-ligowców zmalał tylko do Okocimskiego Brzesko i Puszczy Niepołomice, która zacznie debiutancki sezon z opóźnieniem.


Okocimski zaczyna już dziś. Podopieczni Krzysztofa Łętochy w kolejce inaugurującej rozgrywki rywalizować będą na wyjeździe z Jeziorakiem Iława (g. 17). Zespół Krzysztofa Łętochy przeszedł trochę zmian, ale nie wszyscy nowo pozyskani mogą dziś zagrać. Słowak Gabriel Pisarik czeka wciąż na certyfikat uprawniający do gry.  W składzie zabraknie także kontuzjowanych Sławomira Jagły i Rafała Gila. Jeziorak Iława to tradycyjnie niewygodny rywal dla Okocimskiego, ale brzeski zespół stawia sobie zbyt wysokie cele, aby bać się już pierwszej przeszkody. Brzeszczanie powinni się włączyć w walkę o awans.

Puszcza przełożyła mecz pierwszej kolejki na 11 sierpnia.

 

W rzeszowskich zespołach zaszło sporo zmian. Resovia zaczęła od wymiany trenerów - Miroslav Copjak zastąpił Mirosława Hajdę i wymienił sporą część zespołu. Pavol Hustava, Tomasz Jakuszewski,  Kamil Kościelny, Jan Krupa, Andriej Nykanowic, Michał Ogrodnik, Marcin Pontus, Piotr Smolec, Szymon Stencel, Ilja Zitka, Mateusz Kantor to lista nowych zawodników, których pozyskano. Resovia zaczyna meczem u siebie z Motorem Lublin (sobota, 11).

 

Stal Sandeco zaczyna również u siebie także od spotkania ze spadkowiczem z I ligi, ale mocniejszym od Motoru. Znicz Pruszków będzie chciał szybko wrócić do I ligi. Wobec dużych ruchów Resovii politykę Stali można raczej nazwać uzupełnianiem składu, ale o znaczące postaci (m.in. Jacek Maciorowski, Janusz  Iwanicki, Mateusz Orzechowski, Krystian  Lebioda, Wojciech Reiman, Krzysztof Weres i Andreja Prokic (Turbina Lazarevic). Mecz ze Zniczem w sobotę o g. 18.

DARO
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty