Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Zmiany w sztabie szkoleniowym Sandecji2018-06-23 20:21:00

Od pewnego czasu wiadomo, że pierwszym trenerem Sandecji Nowy Sącz w nadchodzącym sezonie będzie Tomasz Kafarski. Dziś poznaliśmy resztę sztabu szkoleniowego.


Asystentem trenera został Paweł Nowak. Nim zajął się pracą trenerską występował na boisku jako gracz. 39-latek jest wychowankiem Wisły Kraków; grał także w Hutniku Kraków, Proszowiance, Cracovii, Lechii Gdańsk, Sandecji, Garbarni Kraków i Porońcu Poronin. Karierę zakończył w Wiślance Grabie. Łącznie na najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym wystąpił 237 razy, na swoim koncie ma także mistrzostwo Polski zdobyte z "Białą Gwiazdą".


Za szkolenie bramkarzy odpowiadać będzie Słowak, Richard Zajac. 41-latek pracował ostatnio w Podbeskidziu Bielsko-Biała. To właśnie w tym klubie zakończył swoją przygodę z piłką nożną jako zawodnik. Wcześniej grał jedynie w swojej ojczyźnie, a konkretnie w FK Dukli Bańska Bystrzyca, FK Dubovi oraz MFK Dubnica nad Váhom. W swoim CV może także zapisać 86 występów na poziomie ekstraklasy.


Kolejne nowe nazwisko w sztabie to Sebastian Leciak - trener przygotowania fizycznego. Jest on absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Edukacji w Sopocie. Zanim trafił do Nowego Sącza pracował w Górniku Zabrze, Bytovii Bytów, a także Górniku Łęczna. Ma także za sobą przeszłość zawodniczą; grał m.in. w Górniku Jaworzno, Górniku Piaski oraz Zagłębiu Sosnowiec.


Ostatnia nowa twarz w sztabie to Kamil Biel; jest on zarazem jego najmłodszym członkiem. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek Wychowanie Fizyczne, a także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu (Analityk Gry Sportowej). Od roku 2013 pracuje jako trener w Akademii Sandecja; pracował także w nowosądeckiej Akademii Młodych Orłów. Odbył staż trenerski w Lechu Poznań oraz VfL Wolfsburg. Posiada licencję UEFA A.


Na swoim stanowisku pozostał Marcin Janikowski, który od sezonu 2014/15 pełni funkcję kierownika drużyny.


Klub podziękował Januszowi Świeradowi, Stanisławowi Bodzionemu i Dawidowi Musiałowi.


sandecja.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty