Porażka Wisły w Koszycach2015-06-27 20:49:00

Piłkarze Wisły Kraków ulegli MFK Koszyce 0-1 w sparingowej potyczce rozegranej w słowackim Popradzie.

MFK Koszyce – Wisła Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Pavuk 63

Sędziował Pavol Chmura z Popradu. Żółte kartki:Gall - Cywka.

MFK Koszyce: Polacek (70 Rusinsky) – Toth, Huk, Pavuk (70 Jonec), Dordevic (60 Kubik) – Bukata (70 Takac), Singlar (60 Vancak), Dimun, Karas (60 Horodnik), Gall (70 Trebunak) – Haskic (70 Jano).

Wisła Kraków: Buchalik (75 Mateusz Zając) – Burliga (60 Popovic), Głowacki (77 Witek), Czekaj (60 Guzmics), Sadlok – Jovic, Uryga, Cywka, Boguski (46 Brożek), T. Zając (60 Kuczak)  – Jankowski (75 Mordec).

W I połowie bliżej objęcia prowadzenia byli gospodarze. Po wrzutce z kornera Dordevic trafił w słupek. Wiślacy zagrozili rywalom dwukrotnie - strzał Jovica był niecelny, a Cywka strzelił w dobrze ustawionego bramkarza.

Pięć minut po zmianie stron świetne zagranie w kierunku Jankowskiego posłał Jovic, ale golkiper z Koszyc zdołał zagarnąć spod jego nóg piłkę i uniemożliwił oddanie strzału. W 63. minucie futbolówkę do siatki Buchalika skierował Pavuk, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Horodnika.

W odpowiedzi Biała Gwiazda po uderzeniu Cywki próbowała odrobić stratę bramkową, lecz jeden z obrońców gospodarzy zdołał zablokować strzał. W 72. minucie Jovic wrzucił futbolówkę w pole karne rywala, gdzie czyhał na nią Cywka. Pomocnik Wisły zdecydował się na uderzenie z przewrotki, lecz trafił jedynie w jednego z zawodników ekipy gospodarzy.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry o drugie trafienie mogli pokusić się zawodnicy z Koszyc, ale najpierw rywal posłał futbolówkę obok bramki, a chwilę później Zając wybronił uderzenie Trebunaka.