MLJM: Gol Pachela dla Natalii, Cracovia Pany2014-08-31 00:28:00

Po trzeciej kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych liderami są zespoły AS Progres 98 i Cracovii, oba mają na koncie już po trzy zwycięstwa.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 3. kolejka

GRUPA 1

GARBARNIA Kraków - HUTNIK Nowa Huta 3-1 (3-0)

1-0 Szymon Porębski 9

2-0 Dawid Pachel 25

3-0 Piotr Apostolski 38

3-1 Jakub Tracz 43 (wolny)

Sędziowali: Rafał Ziach oraz Mateusz Kulig i Zbigniew Marszałek (KS Kraków). Żółte kartki: Baran, Lenik - Tracz. Czerwona kartka: Prochownik (Garbarnia, 54).

GARBARNIA: Biesiadecki - Gubała, Smolski, Pachel, Kowalski ((69 Dziedzic) - Paczka (58 Ochwat), Mróz, Baran (63 Witaszyk), Porębski - Apostolski (79 Lenik), Prochownik.

HUTNIK (skład wyjściowy): Migdał - Pojedyniec, Kędziora, Broda, Zawartka, Antolak, Tracz, Jazgar, Dubiel, Słuszniak, Serafin.

Juniorzy młodsi Garbarni pokonali na Rydlówce rówieśników z Hutnika 3-1. Już po pierwszych 40 minutach Brązowi prowadzili różnicą trzech goli, co dawało im sporą zaliczkę na drugą część spotkania. Całe szczęście dla gospodarzy, że ją mieli, bowiem 3 minuty po zmianie stron gola zdobyli rywale, a przez ponad 25 ostatnich minut meczu Młode Lwy grały w liczebnym osłabieniu. W 54. minucie za niezbyt rozważny faul czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Prochownik i musiał opuścić boisko.

Od początku inicjatywa należała do podopiecznych trenera Stanisława Śliwy, którzy grając uważnie w obronie konstruowali własne akcje. W 9. minucie złe zagranie głową jednego z piłkarzy Hutnika do własnego bramkarza, który był jeszcze mocno naciskany przez Prochownika,  ykorzystał Szymon Porębski i otworzył wynik.

W 14. minucie Prochownik strzałem po "długim" rogu mógł zaskoczyć Migdała, ale piłka przeszła tuż obok słupka. W 25. minucie rzut wolny z 30 metrów wykonywał Bartosz Baran. Po jego dośrodkowaniu zakotłowało się w polu karnym Hutnika, a Dawid Pachel wykazał się strzeleckim instynktem i strzałem z 5 metrów podwyższył prowadzenie Garbarni, dedykując zdobytego gola swojej sympatii, Natalii.

W 38. minucie Piotr Apostolski po indywidualnej akcji wyprowadził w pole dwóch obrońców Hutnika i - po palcach interweniującego bramkarza - zdobył trzeciego gola dla gospodarzy. Jedyny groźny strzał ze strony gości w pierwszej połowie to rzut wolny wykonywany w 20. minucie przez Łukasza Kędziorę z około 35 metrów, po którym piłka nieznacznie minęła spojenie bramki strzeżonej przez Bartosza Biesiadeckiego.

Hutnik tuż po zmianie stron ruszył do odrabiania strat. W 42. minucie po ładnej zespołowej akcji gości Biesiadecki odbił piłkę przed siebie, a dobitkę z linii bramkowej ofiarnie wybił Pachel. W 43. minucie Jakub Tracz celnie przymierzył z rzutu wolnego z około 20 metrów i goście zmniejszyli dystans do Garbarni.

W rewanżu, również z wolnego z podobnej odległości, Baran posłał piłkę nad poprzeczką. W 47. minucie bramkarz Hutnika ubiegł w polu karnym Apostolskiego w walce o górną piłkę, a dobitkę Porębskiego zablokował obrońca gości. W 49. minucie bodajże Baran wybił piłkę zmierzającą do bramki po kornerze rozegranym przez Hutnika.

Od 54. minuty grający w dziesiątkę Garbarze siłą rzeczy więcej czasu poświęcali grze obronnej, ale też drużyna Hutnika nie zmusiła gospodarzy do rozpaczliwej defensywy. Mimo liczebnej przewagi gościom zabrakło piłkarskich atutów na dobrze dysponowane Młode Lwy.

W następnej kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia zmierzy się na własnym boisku w sobotę 6 września o godzinie 12:30 z Termalicą-Brukbetem Nieciecza.

Artur Bochenek

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Unia Tarnów 1-2 (1-2)

1-0 Piotr Nowak 16

1-1 Damian Bachara 19

1-2 Jakub Kijak 22

Sędziował Szymon Wiśniowski (KS Tarnów). Żółte kartki: Adrian Wajs, Szymon Strojny (Unia).

Prądniczanka Kraków - AS Progres 98 Nowa Huta 1-7 (1-2)

1-7 Dawid Linca 80

Sędziował Maksymilian Imioło (KS Kraków). Żółta kartka: Michał Mielecki (Prądniczanka).

Akademia Piłkarka 21 - Tarnovia 1-0 (0-0)

1-0 Kamil Kasak 51

Sędziował Robert Marciniak (KS Kraków). Żółte kartki: Kacper Szarek - Jakub Szymański.

GRUPA 2

Dunajec Nowy Sącz - AS Progres 99 Nowa Huta 3-1 (2-0)

1-0 Oskar Obrzut 24

2-0 Adrian Jawor 37 (karny)

3-0 Patryk Szarek 52

3-1 Karol Stanek 60

Sędziował Krzysztof Olchawa (KS Nowy Sącz). Bez kartek.

Glinik Gorlice - MKS SMS Kraków 0-3 (0-2)

0-1 Wiktor Baranowski 17

0-2 Wiktor Baranowski 32

0-3 Dawid Rzadkosz 47

Sędziował Damian First (KS Gorlice). Bez kartek.

TS Wisła Kraków - Cracovia 1-3 (1-0)

1-0 Ernest Świętek 34

1-1 Grzegorz Gawle 49

1-2 Kacper Malinowski 70 (głową)

1-3 Dariusz Żaba 80+2

Sędziował Wojciech Curyło (KS Kraków). Żółta kartka: Bartosz Żak (Wisła).

WISŁA: Chorążka - Jaworski, Kowalski (24 Żak), Kuczek (58 Mus), Kura (70 Wilczyński), Martuszewski, Mielecki, Purcha, Rogóż, Skrzypniak (75 Stachura), Świętek (41 Łyczak).

CRACOVIA: Smoleń - Łabuński, Dukała (41 Pieprzyca), Pestka (55 Barnaś), Mik - Sroka (41 Szklarz), Wiśniewski (41 Gawle), Żaba - Czarnecki (80+1 Buraczek), Tymoszuk, Słomka (65 Malinowski).

Sobotnie derby Krakowa juniorów młodszych to dwie osobne historie. W pierwszej połowie przewaga należała do Wisły, w drugiej części role się odwróciły i to Cracovia zdominowała rywala.

Gospodarze rozpoczęli z dużym impetem. Od początku bardzo dużo pracy miał stojący w bramce Pasów Damian Smoleń. Wiele razy udawało mu się zatrzymać zawodników Wisły w bardzo trudnych sytuacjach. Napór Białej Gwiazdy przyniósł jednak efekt. Piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego na słupek zbił bramkarz gości, ale ta spadła prosto pod nogi Świętka, który dopełnił formalności strzałem z 3 metrów. W pierwszej połowie Cracovia skupiała się na kontrach i stworzyła sobie dwie dobre okazje, ale brakowało wykończenia pod bramką przeciwnika.

Druga połowa to już zupełnie inna historia. Podrażniona Cracovia z zaciętością ruszyła do odrabiania strat. W 49. minucie błąd w komunikacji bramkarza Wisły z obrońcą wykorzystał Gawle, który zachował dużą przytomność w polu karnym i strzelił obok zdezorientowanych wiślaków. Pasy nie zadowalały się remisem i dążyły do zdobycia kolejnych bramek. 10 minut przed końcem gola niezwykłej urody zdobył Malinowski. Wrzucona piłka przez Słomkę spadła na głowę Malinowskiego, a ten mimo iż był ustawiony na linii bocznej pola karnego zdołał przelobować bramkarza! Gospodarze czując, że punkty się od nich oddalają starali się odgryzać piłkarzom trenera Krzysztofa Kroka, na nic się to jednak zdało, gdyż świetne zawody rozgrywał Smoleń. Pasy kropkę nad i postawiły w 80+2. minucie, centrę z rzutu rożnego na gola zamienił Żaba.

Juniorzy młodsi Cracovii po trzech rozegranych meczach prowadzą w tabeli z kompletem punktów, ich bilans bramkowy to 18:1!

- To był trudny mecz. W pierwszej połowie przewagę posiadali gospodarze, ale świetnie bronił dziś Damian Smoleń, zresztą myślę, że obaj bramkarze mogą być zadowoleni ze swojego występu. Po zmianie stron zaatakowaliśmy i przyniosło to efekt. Kluczem do zwycięstwa nad Wisłą była skuteczność. Wygrana cieszy tym bardziej, ponieważ nie zagraliśmy na sto procent swoich możliwości. Moi zawodnicy mieli jeszcze w nogach ciężki środowy mecz z Sandecją Nowy Sącz i stąd momentami gra nie układała się tak jak byśmy tego oczekiwali. Cieszę się również z tego, że po meczu piłkarze po sportowemu sobie podziękowali i nie było żadnych animozji - mówi po wygranych derbach trener Cracovii Krzysztof Krok.

cracovia.pl (PS)

Sandecja Nowy Sącz - MKS Trzebinia-Siersza 1-3 (1-0)

1-0 Kacper Smoleń 9

1-1 Damian Rzepa 49

1-2 Łukasz Sochacki 74

1-3 Grzegorz Jarosz 79

Sędziował Kamil Sobczak (KS Limanowa). Żółte kartki: Nikodem Gniecki - Przemysław Piskorz, Kamil Chmielowski.